Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Koruna a další zářez vidiny vyšších sazeb

FX NEWS

Na měnovém páru EURCZK jsme během včerejška pozorovali posilující korunu, která se díky srpnovým číslům ohledně inflace, potažmo vidině možného zvýšení sazeb ČNB, dostala krátce pod hranici 26,06 za euro. U USDCZK evidujeme stále slabý dolar neschopný se vymanit z trendu směřujícího dolů už několik měsíců v řadě. Ani v případě EURUSD nejsou žádné výrazné změny. Pár se stále nese ve znamení silného eura, v tuto chvíli mírně pod hranicí 1,200.

Z domácích dat byla včera reportována srpnová inflace, která dosáhla 2,5 % meziročně, a skončila tak pod prognózou ČNB (2,6 %). Nejvíce k tomuto číslu přispěl opět segment potravin. „Od začátku letošního roku se jedná již o sedmou hodnotu meziročního růstu spotřebitelských cen, která přestřelila inflační cíl. Přesto se veškeré letošní hodnoty nacházely bezpečně v tolerančním pásmu ČNB (1-3%),“ okomentoval včerejší data ekonom skupiny Roklen Jaromír Gec.

„Zářijové navýšení sazeb tak nelze vzhledem k přehřívání české ekonomiky a přestřelování inflačního cíle vyloučit,“ řekl dále Gec. „Nic by ale ČNB nezkazila ani tím, kdyby si před dalším krokem počkala na novou prognózu a říjnové zveřejnění dalšího směřování kvantitativního uvolňování ECB“, míní ekonom.

Inflace letos posedmé nad inflačním cílem. ČNB má volné ruce

V zahraničí byl start týdne na fundamenty poměrně chudý, nedočkali jsme se žádných zásadních zpráv. Za zmínku stojí vyjádření člena Rady guvernérů ECB Coeurého, podle kterého se nestandardní nástroje měnové politiky prokázaly jako úspěšné. I přesto však zůstane politika ECB i nadále akomodativní po delší dobu, a to především vinou stále nízké inflace.

Dnes nás v Česku nečekají žádná data. V zahraničí stojí za zmínku zaměstnanost v soukromém sektoru v eurozóně. V Británii potom indexy CPI, PPI, RPI a HPI. Nakonec v USA budou zveřejněna nová pracovní místa JOLTS.

Pro dnešek vidíme na USDCZK rozmezí 21,73 až 21,84. Měnový pár EURUSD by měl držet pásmo 1,193 až 1,201. V případě EURCZK očekáváme vývoj od 26,04 až 26,14.

Autor: Tomáš Suchomel
Zdroj: Roklen24

Čtěte také:
USD/CAD proráží 27-měsíční minima po kroku BoC
Intermarket analýza: ECB a pád eura
Jimmyho týdenní Forex výhled 11.9.-15.9.2017

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Koruna a další zářez vidiny vyšších sazeb