Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

S čím dnes přijde Mario Draghi?

FX NEWS

Koruna včera po datech z průmyslu oslabila na úroveň 26,10 EURCZK, na níž se pohybuje i nyní. Česká měna bude pravděpodobně stále přešlapovat v úzkém pásmu 26,00 – 26,10 EURCZK, a to až do rozhodnutí ČNB o tom, zda přistoupí k utažení měnové politiky již ke konci září. Aktuálně je na 26,00. Pokud ovšem dnes nezasáhne šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi.

Koruna během včerejšího obchodování lehce ztratila vůči euru a zakončila obchodování na 26,09 EURCZK. Důvodem oslabení koruny byl červencový průmysl v Česku. Průmyslová výroba zrychlila svůj meziroční růst na 3,3 procenta, nejvíce se dařilo výrobě aut, strojům a kovovýrobě. Pokud se tedy nic zásadního nestane, bude se koruna stále pohybovat v úzkém pásmu od 26,00 – 26,10 EURCZK až do rozhodnutí centrální banky ohledně toho, zda přistoupí k utažení měnové politiky již ke konci tohoto měsíce, či si ještě nějakou chvíli počká.

Bezesporu nejdůležitější středeční zprávou byla rezignace místopředsedy Fedu Stanleyho Fischera. Trh se dnes soustředí na zasedání ECB, po kterém vystoupí prezident Mario Draghi.

K mírnému rozruchu včera přispěl hlavní ekonom Market Securities Christophe Barraud. ECB podle něj pravděpodobně nerozhodne o podobě kvantitativního utahování před 26. říjnem, nicméně bude zřejmě diskutovat o parametrech utažení. Reakce na trhu byla okamžitá, EURUSD oslabil o 0,27 %, aby se hned za několik minut poté kurz vrátil zpátky na závěrečných 1,1920 EURUSD. Dolar proti koruně včera zakončil beze změny na 21,88 USDCZK. Nyní je kurz na 21,89 USDCZK.

Na poslední tiskové konferenci ECB řekl Mario Draghi, že rada guvernérů bude diskutovat o budoucnosti svého programu QE na podzim, což vede mnoho lidí ke spekulaci, že by mohl snížit stimuly nákupu dluhopisů již v září, tedy na zítřejším zasedání. Silnější euro by však mohlo vést k debatě o tom, že by ECB mohla odložit tyto debaty až na říjen. Silné euro by mohlo tlumit oživení a oslabit inflaci. Zásadní tedy bude také zítřejší prognóza jádrové inflace pro rok 2019, která by mohla napovědět, jak s utažením naložit. Vzhledem ke zhodnocení eura v posledních dnech může dojít ke korekci inflace směrem dolů a tím pádem i o odložení kvantitativního utahování. Na to si však musíme počkat až na tiskovou konferenci Draghiho ve 14:30.

Dnešní scénář EURUSD vidíme v pásmu 1,1860 – 1,1917. Dolar proti koruně pak odhadujeme v rozmezí 21,90 – 22,20 USDCZK a vůči euru by se koruna měla pohybovat od 26,00 do 26,10 EURCZK.

Autor: Radek Pavlíček
Zdroj: Roklen24

Čtěte také:
Jimmyho týdenní Forex výhled 4.8.-8.9.2017
Úzkost vs. trading
Intermarket analýza: ECB a pád eura

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
S čím dnes přijde Mario Draghi?