Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Pivot point - reverse strategie

Strategie

Pivot pointy vytvářejí supporty a resistence v trhu. Mohou tak být dobrý místem pro zadávání obchodů proti trendu. Pokud cena vykazuje známky zpomalení poblíž druhé nebo třetí úrovně supportu/resistence, může to být dobré místo pro nákup nebo prodej – zvláště pokud jsou tyto úrovně v dobrém souladu s předchozí strukturou trhu.

Long obchody


Vstup
Pokud se cena výrazně posunula pod pivot point a došla až ke druhé nebo třetí úrovni supportu, nakupujte na odražení od S2 nebo S3.

Stop Loss
Stop Loss umístěte pod nejnižší Low v odrazu od S2 nebo S3. Posuňte svůj SL na breakeven před tím, než cena dosáhne S2 nebo Pivot pointu.

Profit Target
Profit Target by měl být 2x větší než váš SL. Nebo vezměte částečný PT na S2 (pokud jste zadávali obchod na S3) a na S1 (pokud jste zadávali na S2). Všechny pozice ukončujte nejpozději na pivot pointu.

 

Short obchody

Vstup
Pokud se cena výrazně posunula nad pivot point a došla až ke druhé nebo třetí úrovni resistence, prodávejte na odražení od R2 nebo R3.

Stop Loss
Stop Loss umístěte nad nejvyšší High v odrazu od R2 nebo R3. Posuňte svůj SL na breakeven před tím, než cena dosáhne R2 nebo pivot pointu.

Profit Target
Profit Target by měl být 2x větší než váš SL. Nebo vezměte částečný PT na R2 (pokud jste zadávali obchod na R3) a na R1 (pokud jste zadávali na R2). Všechny pozice ukončujte nejpozději na pivot pointu.

 

 

Čtěte také:
Neprávem podceňovaná "Nerozhodná Doji"
V jednoduchosti je síla - Opening Breakout Range
Strategie obchodování oblasti hodnoty

 

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Pivot point - reverse strategie