Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Nervozita kolem Fedu sílí. Cítí to dolar i koruna

FX NEWS

Nervozita na trzích s nadcházejícím zasedáním měnového výboru Fedu se postupně zvyšuje. Patrné je to nejen na dolaru, ale rovněž i na koruně.

Domácí měna má za sebou oslabení až nad 26,10 za euro. Během včerejška se koruna svezla na vlně nervozity, která s sebou stáhla i polský zlotý a maďarský forint, tedy rizikové měny, kterých se investoři zbavovali s blížícím se Fedem. Oslabení koruny je možné spojit i s nárůstem výnosů českých státních dluhopisů – jejich držitelé, pravděpodobně zahraniční investoři, se rozhodli je prodat a stejně tak učinit i s následně utrženými korunami.

Z domácích dat byl včera reportován index cen výrobců za srpen, který s meziročními 1,4 % dopadl mírně nad očekávanými 1,3 %. Dále pak indexy importních a exportních cen, které za červenec skončily na -0,8 % a -1,2 %.

V návaznosti na výše zmíněné se koruna obchoduje na 26,12 za euro. Vzhledem k tomu, že nás dnes nečekají žádná domácí data, mohla by se česká měna opět svést na vlně nervozity kolem Fedu. Její pásmo vidíme od 26,09 až 26,17 EURCZK.

Na dolaru byl rovněž pozorován výprodej spojený se zasedáním americké centrální banky. Aktuálně se nacházíme na 1,198 za euro.

Z hlediska zahraničních dat jsme se včera dočkali indexu spotřebitelských cen za srpen z eurozóny, který skončil meziročně dle očekávaní na 1,5%. Dále pak harmonizovaného indexu spotřebitelských cen rovněž za srpen, který meziročně dosáhl na 1,2 %.

Pro dnešek stojí za zmínku v rámci Evropy německý ZEW index, z USA pak data o stavebních povoleních, počet zahájených staveb, importní ceny a saldo běžného účtu. Zapomenout nesmíme ani na již několikrát zmiňovaný Fed – dnes totiž začíná dvoudenní zasedání měnového výboru, které vyvrcholí zítřejším rozhodnutím o úrokových sazbách a možným oznámením o začátku osekávání bilance Fedu, tzv. kvantitativní utahování.

Měnový pár EURUSD by měl držet pásmo 1,196 až 1,200 a USDCZK pak 21,74 až 21,81.

Autor: Tomáš Suchomel
Zdroj: Roklen24

Čtěte také:
Když MÉNĚ znamená VÍCE
Strategie obchodování oblasti hodnoty
Intermarket analýza: Euro má našlápnuto k downtrendu

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Nervozita kolem Fedu sílí. Cítí to dolar i koruna