Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Náhledy na GBP a EUR

Intraday/Swing

Dnes bylo zveřejněno rozhodnutí Evropské centrální banky o ponechání úrokových sazeb na historických minimech. Trh EURUSD na tuto zprávu zareagoval mírným poklesem, nicméně stále jen v rámci dlouhodobější range. ECB taktéž oznámila, že od ledna příštího roku sníží objem nákupu dluhopisů na měsíční bázi z 60 miliard eur na 30 mld. Tyto nákupy bude provádět minimálně do září 2018.

 

EUR/USD

Trh EURUSD se v dlouhodobějším časovém horizontu pohybuje do strany, kde dochází k postupnému zužování range. Na denním grafu níže si můžete všimnout dvou vytvořených formací "hlava a ramena", z nichž první support "neckline" již byl proobchodován směrem dolu. Druhý neckline z vyššího timeframu nyní tvoří přirozenou úroveň supportu, aktuálně mezi cenami 1.1700 a 1.1650. Úroveň rezistence je tvořená objemovým spikem na hodnotě 1.1880. Po proobchodování jedné či druhé úrovně očekáváme rozběhnutí trendu do daného směru.

EURUSD analyza s vyhledem 26. 10. 2017GBP/USD

Podívejme se nyní také na situaci měnového páru GBPUSD. Stejně jako na trhu eura je zde vidět značná nerozhodnost budoucího směřování a zužování range, ve které se cena pohybuje. Na objemovém profilu je zde patrný určitý volumový gap mezi cenami 1.3300 a  1.3400, který čeká na zaplnění. Pokud se trh libry mezi tyto úrovně vyšplhá, budeme zvažovat krátkodobé prodejní spekulace na pokles u rezistence 1.3400 a krátkodobé nákupní spekulace na supportu 1.3300.

EURUSD analyza s vyhledem 26. 10. 2017

Analytický tým FPG

Čtěte také:
Jimmyho týdenní Forex výhled 23.10.-27.10.2017
4 psychologické efekty ovlivňující traderovo chování
Příchod nové vlády způsobil největší denní propad novozélandského dolaru

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Náhledy na GBP a EUR