Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Intermarket analýza II.: Po prudkém posílení USD přichází 2 zajímavé příležitosti

Intraday/Swing

Předevčírem se na měnových trzích silně rozhýbal americký dolar vlivem příznivých výsledků hospodaření firem na tamějším akciovém trhu. Tato makroekonomická skutečnost způsobila i nastartování silného uptrendového momenta na USDCAD, při kterém trh nereagoval na technicko-analytické úrovně rezistence. Díky tomu jsem zde bohužel realizoval menší ztrátu 27 pipů z pozice avizované v minulém týdnu.

V následujícím týdnu se zprvu zaměřím znovu na trhu USDCAD, tentokrát ale již s uvědoměním, že silné momentum bez korekce, které vlivem růstu amerického dolaru probíhá, má počátek na korekci dlouhodobého swingu. Ten má svou fibo rezistenci na cenové hladině 1.3574 a hodnotu týdenní R1 na 1.3615. Mezi těmito dvěma cenovými úrovněmi se nachází mnoho další levelů rezistence, ať už jsou to fibo rezistence s krátkodobějších swingů nebo POC cenové range z ledna letošního roku.

Budu zde tedy otevírat short pozici u 1.3574 s profit targetem u kulatého čísla 1.3500 a stop lossem s ohledem na RRR 1:1.

https://puu.sh/DjFVn/32784f4a85.png

Druhá zajímavá situace se nachází na trhu AUDUSD. Zde sice očekávám, že by se trh mohl otočit již na aktuální cenové hladině 0.7000, ale v případě, že dojde k breakoutu, tak budu vstupovat do longu na nižších hladinách, kde se nachází volume spike na ceně 0.6966 a 0.6939 a fibo na 0.6949. Tudíž limitní příkaz na vstup do longu umisťuji na 0.6967 a profit target k 0.7026, tedy k úrovni týdenního S3. Stop loss tradičně s ohledem na RRR 1:1.

Přeji mnoho ziskových obchodů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Intermarket analýza II.: Po prudkém posílení USD přichází 2 zajímavé příležitosti