Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

XTB zvyšuje úroky z volných prostředků!

Očima brokerů

Společnost XTB byla založena přibližně před dvaceti lety a zpočátku fungovala především jako makléř (broker) poskytující možnost obchodovat s kontrakty CFD.

V průběhu let však svoji nabídku rozšířila o mnoho nových produktů či služeb v souladu s aktuálními světovými trendy a s poptávkou klientů. Nyní tak naleznete v XTB i CFD na kryptoměny, fyzické akcie nebo ETF, možnost automatického investování do ETF nebo úročení nevyužitých volných prostředků na obchodním účtu.

Poslední zmíněná novinka se nyní stala ještě více atraktivní. Úroková sazba z neinvestovaných prostředků byla zvýšena na 4,2 % pro EUR účet, 5 % pro USD účet a 6 % pro CZK účet pro prvních 90 dní od založení obchodního účtu. Po uplynutí 90 dnů sazby klesají na 2 % pro EUR účet, 2,5 % pro USD účet a 2 % pro CZK účet. Jak přesně tento produkt funguje a jak jej může investor využít?

XTB tabulka aktuálních úrokových sazeb

Zdroj: xtb.com/cz

Velkou výhodou samotného úročení je, že se na účtech provádí automaticky. Nemusíte o nic žádat ani nic aktivovat. Po skončení měsíce stačí počkat maximálně 5 pracovních dnů a úroky budou připsány na obchodní účet. Není ani potřeba starat se o daně, protože úroky jsou automaticky zdaněny a čistá hodnota úroků je již připsána. Investor tak může na obchodním účtu čekat s připravenou hotovostí, která mu průběžně něco vydělává, dokud se nerozhodne investovat nebo naopak spekulovat například na pokles trhů.

Vzhledem k tomu, že akciové trhy jsou v současné době na historických maximech. Pokud investor hledá skryté příležitosti na trhu, může to být mnohem složitější proces než před několika měsíci, kdy de facto všechny instrumenty zažívaly velké propady. Díky zvýšenému úroku na nezainvestované prostředky však není potřeba s hledáním příležitostí příliš spěchat, jelikož Vaše peníze u XTB pracují i při vyčkávání na další šanci.

Více informací o úročení neinvestovaných prostředků naleznete zde:
https://cz.xtb.com/urok-z-neinvestovanych-vkladu

PŘEČTĚTE SI RECENZI BROKERA XTB

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
XTB zvyšuje úroky z volných prostředků!