Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

XTB výrazně rozšířilo nabídku kryptoměn. Nově nabízí 25 kryptoměnových instrumentů.

Kryptoměny, Očima brokerů

Tisková zpráva 30. 10. 2018
Poslední týden v říjnu představilo XTB rozšířenou nabídku kryptoměnových CFD. Klienti mohou obchodovat 25 krypto instrumentů, z toho 9 kryptoměn a 16 kryptoměnových párů. Jedná se tak o nejširší nabídku na trhu.

 

Kromě původní nabídky populárních kryptoměn, jako jsou Bitcoin, Ripple, Ethereum, Litecoin nebo Dash, XTB nově nabízí další digitální měny, jako jsou Monero, Cardano, Zcash, NEM a další. Každý z těchto 25 instrumentů je v páru s dolarem, ethereem nebo bitcoinem. Je možné  si tak otevřít pozici např. Cardano proti Bitcoinu (ADABTC), Tron proti Ethereu (TRXETH), nebo Miota proti Bitcoinu (IOTABTC). Velmi důležitou novinkou je také prodloužení délky držení obchodní pozice ze 7 dnů až na 365 dnů, což dává větší flexibilitu v obchodování převážně dlouhodobým obchodníkům. 

Díky CFD instrumentům mají obchodníci možnost potenciálně vydělávat na růstu, ale i poklesu kurzu kryptoměn, nebo hedgeovat své portfolio složené z fyzických kryptoměn. Obchodování probíhá v moderní obchodní platformě, která kromě grafů s aktuálními cenami nabízí řadu nástrojů pro jejich analýzu. Do platformy xStation 5 je možné se přihlásit online z počítače nebo si stáhnout mobilní aplikaci v Google Play, nebo App Store. 

Kryptoměnové CFD se obchodují s finanční pákou 1:2, která umožňuje dvojnásobnou tržní expozici ve vztahu k vloženému kapitálu. Tento efekt přímo zvyšuje zisk obchodníka, např. 1% změna na trhu znamená 2% změnu v hodnotě investice. Stejným způsobem se však zvyšují i ztráty, proto by obchodníci měli vždy dbát na zásady správného řízení rizika. 

"Dlouhodobě usilujeme o to, abychom se stali společností, která nabízí komplexní možnosti investování a diverzifikace je jedním z našich hlavních cílů. Proto nás velmi těší, že nyní můžeme našim klientům představit širokou nabídku kryptoměnových instrumentů. Celkově se jedná o 25 CFD na kryptoměny, u kterých je možné otevřít obchodní pozici při růstu i poklesu kurzu”, říká Omar Arnaout, výkonný ředitel XTB.

V XTB lze všechny instrumenty obchodovat v jediné obchodní platformě. Klient tak obchoduje na jednom obchodním účtu, nepotřebuje žádnou kryptoměnovou peněženku, ani registraci na burze kryptoměn, nebo si dělat starosti s daňovými záležitostmi, protože v XTB získá na konci roku kompletní podklady pro své daňové přiznání. Klient se rovněž nemusí obávat o bezpečnost svých peněžních prostředků díky tomu, že prostředky klientů jsou vedeny na samostatném bankovním účtu a jsou pojištěny dle zákona. 

Fin-tech společnost XTB byla založena v roce 2005 a v současné době je jedním z největších mezinárodních brokerů zapsaných na burze. Zaměstnává více než 400 lidí z Polska a dalších zemí po celém světě. XTB je registrováno jako obchodník s cennými papíry a podléhá dohledu České národní banky, polské komise pro dohled na finančním trhem KNF a dalšími regulátory v jednotlivých zemích. 

 

CFD kontrakty jsou komplexní nástroje a zahrnují vysoké riziko rychlé ztráty peněz v důsledku finanční páky. U 82 % účtů retailových investorů došlo při obchodování CFD u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
XTB výrazně rozšířilo nabídku kryptoměn. Nově nabízí 25 kryptoměnových instrumentů.