Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

XTB Research patří mezi nejlepší analytické týmy na světě

Informujeme, Očima brokerů

Analytické oddělení XTB se může pochlubit skvělými výsledky v prestižním hodnocení přesnosti předpovědí FX Forecast agentury Bloomberg. Analytici XTB dopadli nejlépe ve svých prognózách pro měnové páry CEE. Na základě celkové přesnosti analýz se ukázalo, že XTB je i v tomto ohledu na předních příčkách globálního žebříčku.

Žebříčky vytvořené agenturou Bloomberg jsou považovány za nejvyšší uznání ve finančním průmyslu. Jsou aktualizovány čtvrtletně a zahrnují prognózy zveřejňované největšími globálními finančními institucemi, včetně Barclays, BNP Paribas, JP Morgan aj. Nejnovější vydání žebříčku bylo zveřejněno na konci druhého čtvrtletí roku 2022 a obsahuje nejpřesnější předpovědi za posledních 12 měsíců.

Společnost XTB se v tomto globálním průzkumu agentury Bloomberg umístila na 2. místě v kategorii 13 Majors a na 3. místě v kategorii G10. Kromě toho výzkumný tým XTB také prokázal kvalitu svých předpovědí pro rozvíjející se trhy. Nejlépe dopadli ve svých prognózách pro měnové páry CEE: EURPLN, USDCZK, EURHUF. Díky tomu se umístili na 3. pozici v žebříčku předpovědí rozvíjejících se trhů.


Zdroj: Bloomberg

Charakteristickým rysem XTB je edukace a poskytování bohaté obsahové báze zcela zdarma, a to nejen klientům XTB, ale i široké veřejnosti. Na webu XTB, sociálních sítích či v samotné investiční platformě najdete celou řadu tržních analýz, zpráv, živých vysílání atd. Ke znalostem analytiků XTB má přístup každý – společnost každý den poskytuje klientům i veřejnosti novou porci zajímavého a důležitého obsahu. Zejména v Čechách a na Slovensku patří XTB k nejaktivnějším tvůrcům v oblasti kapitálových trhů a investic, o čemž svědčí jak sekce zpráv z trhů na hlavním webu XTB, tak i sociální sítě, zejména YouTube kanál společnosti.

O XTB
Skupina XTB je mezinárodní poskytovatel obchodních a investičních produktů, služeb a technologických řešení. Subjekty skupiny XTB jsou pod dohledem největších světových regulátorů, včetně FCA, CySEC a KNF. Již více než 17 let poskytuje skupina XTB retailovým investorům okamžitý přístup na stovky trhů po celém světě. XTB je fintech společnost založená na důvěře, technologii a podpoře. Od roku 2004 skupina XTB rozšiřuje své podnikání, které nyní pokrývá 13 hlavních trhů v Evropě, Latinské Americe a Asii, a získala si důvěru více než 500 000 zákazníků. Pomocí svých vlastních oceňovaných platforem xStation a xStation Mobile nabízejí subjekty skupiny XTB přístup k více než 5 400 finančním nástrojům, včetně fyzických akcií, ETF a CFD pro Forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptoměny. Prostřednictvím X Open Hub poskytuje XTB přední technologie finančním institucím po celém světě. Více se dozvíte na www.xtb.com

 

Kontakt:
Michael Kopta – Regional Marketing Manager (CZ/SK/HU)
e-mail: michael.kopta@xtb.cz
tel.: +420 736 224 319
www.facebook.com/xtbczsk
www.twitter.com/xtbczsk
www.instagram.com/xtbczsk/
www.youtube.com/user/xtbczsk

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
XTB Research patří mezi nejlepší analytické týmy na světě