Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

XTB Online investiční konference proběhne již tuto sobotu!

FX NEWS, Očima brokerů

Tak jako každý podzim, i letos máme možnost zúčastnit se Online investiční konference XTB, která se uskuteční již tuto sobotu 25. 11. od 13:00. Na jaká témata a hosty se můžeme těšit tentokrát?

Hned po úvodním slovu se zaměříme na pravděpodobně nejzásadnější téma, kterým je Geopolitika a makroekonomický výhled trhů. Jaký je dopad současných konfliktů na svět investic? Přijde recese, nebo je to nejhorší už za námi? Na tyto a mnohé další otázky budou vést diskuzi známý český ekonom Dominik Stroukal a Ronald Ižip, šéfredaktor ekonomického týdeníku TREND. Jako moderátor se představí Jan Berka, šéfredaktor webu Roklen24 a odborník na sektor Forexu a monetární politiky.

Po makroekonomickém výhledu bude čas na Technologie a AI: BigTech a polovodičové společnosti. Společnosti operující v těchto sektorech de facto sami stojí za veškerým růstem finančních trhů posledních měsíců. S jejich rostoucí popularitou však přibývá i obav, zda je pro finanční trhy takováto situace zdravá. Změní-li se narativ a hodnota těchto společností začne z nějakého důvodu klesat, může to znamenat obrovské problémy pro celý finanční trh. Na druhou stranu je samozřejmě možné, že toto je teprve začátek explozivního růstu tohoto sektoru. Touto částí nás provede analytik XTB Štěpán Hájek s hosty Annou Píchovou, hlavní analytičkou společnosti CYRRUS a Michalem Semotanem, portfolio manažerem společnosti J&T.

V dalším bloku se podíváme na Dividendové akcie a REITs: Výhled trhu a zajímavé firmy. Tento typ společností v posledních měsících stále získává na popularitě. Koncept pasivního příjmu z dividend je mezi investory populární odjakživa. Díky nejisté makroekonomické situaci jsou však tyto „bezpečnější investice” stále více vyhledávány. O svůj pohled na věc se s námi podělí finanční YouTuber Ondřej Koběrský, investor Petr Horáček a Norbert Nepela, známý též jako Papučový investor. Moderovat bude analytik XTB Marek Nemky.

Předposlední část bude věnována tématu Energetický sektor: Co od něj čekat a jaké nabízí příležitosti. Energetický sektor se v rámci investic těšil z oblíbenosti především minulou zimu. Od té doby pomyslné žezlo pozornosti převzal především Big tech a AI. To ale neznamená, že by se z tohoto sektoru vytratily zajímavé investiční možnosti, právě naopak. S přicházející zimou se energetický narativ pravděpodobně vrátí v plné síle. Své názory na tuto problematiku s námi budou sdílet spolumajitel investičního webu Finlord Boris Tomčiak, ekonom Radim Dohnal a ještě jednou i Petr Horáček, který je v tomto sektoru známým specialistou na tuzemskou firmu ČEZ. Celou debatou nás provede hlavní analytik XTB Jiří Tyleček.

Na závěr pak přijde debata Skryté příležitosti na akciových trzích: Kde vidí potenciál elitní investoři? Zde se představí známí čeští investoři Daniel Gladiš a Aleš Vávra společně s moderátorem Jaroslavem Brychtou. Pokud se chcete dozvědět, na co se soustředí tito matadoři československé investiční scény, neměli byste si tuto diskuzi nechat ujít!

Na Online investiční konferenci je možné se přihlásit pomocí níže přiloženého odkazu. Celá akce je zdarma. Po přihlášení obdržíte do svého emailu odkaz na živé vysílání.

Kdy: V sobotu 25. 11. od 13:00
Kde: Na YouTube kanálu XTB – odkaz obdržíte do mailu po přihlášení na tomto webu:
https://cz.xtb.com/online-investicni-konference-2023

PŘEČÍST RECENZI BROKERA XTB

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
XTB Online investiční konference proběhne již tuto sobotu!