Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

XTB Live Trading v roce 2022: Zisk 23 % i přes vysokou volatilitu

Očima brokerů

XTB je v posledních letech stále více známo pro bezpoplatkové investice do akcií a ETF, nicméně společnost se nikdy nepřestala soustředit ani na aktivní tradery, pro které stále tvoří řadu vzdělávacích a analytických materiálů. Pravidelný pořad Live Trading, který je na Youtube kanálu XTB nepřetržitě vysílán už od roku 2013, je toho zářným příkladem. O co se tedy jedná? A stojí to za Vaši pozornost?

Tento projekt byl založen před deseti lety jako poměrně jednoduchý koncept: ukázat veřejnosti, jak profesionální tradeři obchodují v reálném čase se skutečnými penězi. Projekt si tak klade za cíl dokázat, že trading není žádný nesmyslný gambling, ale že se se správným chováním a strategií může jednat o zajímavou, potenciálně profitabilní alternativu k dlouhodobému investování.

Tyto snahy se bezpochyby dají považovat za splněné. Live tradingový účet byl za celou svou existenci pouze jediný rok v celkové ztrátě. Jednalo se o pandemický rok 2020, který odmazal velkou část zisků z předchozích let, tradeři se ale nové situaci rychle přizpůsobili a poslední roky byly opět pozitivní. Například loňský rok 2022 skončil v zisku 23 %, což je vzhledem k velmi negativní situaci na trhu, kdy se většina dlouhodobých investorů pohybuje v červených číslech, skvělý výsledek.

V současnosti se Live tradingu účastní tři Senior Account Manažeři XTB – Martin Jakubec, Petr Zýma a Stanislav Viktorin. Každý pracuje se svými obchody, tím pádem má člověk možnost sledovat i různé přístupy v rámci tradingu; od scalpingu až po swingové obchodování. Vše na mnoha různých instrumentech jako jsou Forex, akciové indexy, komodity nebo třeba i kryptoměny. Pokud se tedy o obchodování zajímáte, Live trading může být zajímavým studijním materiálem pro nováčky, ale i dobrý srovnávací benchmark pro ostřílené tradery.

Pořad se vysílá živě – vždy v úterý a ve čtvrtek od 9:00 na Youtube kanálu XTB. Všechny díly jsou samozřejmě poté dostupné ze záznamu. Kluci také natočili minulý týden speciální díl, kde kompletně rozebírají úspěšnost obchodování na trzích v roce 2022. Tento díl je dostupný ZDE.

PŘEČÍST RECENZI BROKERA XTB

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
XTB Live Trading v roce 2022: Zisk 23 % i přes vysokou volatilitu