Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Výsledky brokerské společnosti XTB za rok 2021

Očima brokerů
  • Konsolidovaný čistý zisk – 15,1 milionu euro ve čtvrtém kvartále. Za celý rok 2021 vykázala společnost čistý zisk 52 milionů euro
  • Rekordní počet nových klientů – přes 189 tisíc za celý uplynulý rok
  • Meziročně vzrostl objem obchodů s CFD instrumenty o 29,3 % - z 3,2 milionu na 4,1 milionu
  • Pokračující expanze na globální trhy a zahájení operací v regionu MENA

V minulém roce, který byl do značné míry ovlivněn kromě jiného celosvětovou pandemií coronaviru, dosáhla společnost XTB konsolidovaného čistého zisku 52 milionů euro. Konsolidované výnosy dosáhly 136,7 milionu euro (v roce 2020 činily 178,3 milionu euro) a provozní náklady 76,2 milionu euro (v předchozím roce činily 63 milionu euro).

Základním kamenem rozvoje XTB a zároveň klíčem k dosažení stejných výsledků i v budoucnu je neustále rostoucí zákaznická základna. Rok 2021 byl v tomto ohledu rekordní – za 12 měsíců jich přibylo více než 189 000 a celkový počet se na konci roku přehoupl přes číslo 429 000. Za pozornost stojí i výrazný nárůst průměrného počtu aktivních klientů (tedy těch, kteří provedli alespoň jednu transakci). V roce 2021 jich bylo 112 tisíc, což představuje nárůst oproti roku 2020 až o 92,9 %. 

„V poslední době si všímáme změny přístupu k investování. To už není doménou výhradně profesionálů, ale svoji pozornost k němu upírá stále častěji široká veřejnost. Kvůli inflaci hledá mnoho lidí po celém světě efektivnější způsoby spoření. Těchto měnících se trendů chceme využít, a proto se budeme snažit oslovit nové skupiny klientů a systematicky rozšiřovat naši zákaznickou základnu. Díky dobrým výsledkům můžeme odhadovat, že v roce 2022 získáme v každém čtvrtletí minimálně 40 000 nových zákazníků. Jen za letošní leden jsme již otevřeli 18 000 nových účtů, což potvrzuje naše prognózy,“ komentuje Omar Arnaout, CEO společnosti XTB.

Pokud jde o výnosy společnosti XTB podle tříd instrumentů, vedly v roce 2021 CFD na bázi komodit. Jejich podíl ve struktuře výnosů z finančních instrumentů dosáhl 49,3 %. O rok dříve se přitom podílel na 33 % výnosů. Je to mimo jiné důsledek vysoké ziskovosti nástrojů CFD založených na kotacích zlata, zemního plynu, ropy a stříbra. Druhou nejziskovější třídou aktiv byly CFD založené na indexech. Jejich podíl na struktuře příjmů v roce 2021 činil 32,8 %. Provozní náklady v roce 2021 dosáhly 76,2 milionu euro, a byly tak o 13,2 milionu euro vyšší než o rok dříve. Nejvýrazněji rostly náklady na marketing, které stouply o 6,5 milionu euro. Kvůli vyšším výdajům na intenzivní marketingové kampaně tak oproti předchozímu roku stouply tyto výdaje o 33,8 %.

Kontakt pro novináře:
Michael Kopta
Regional Marketing Manager (XTB CZ & SK)
tel.: +420 736 224 319
michael.kopta@xtb.cz

O skupině XTB

Skupinu XTB tvoří pobočky jednoho z největších burzovně obchodovaných brokerů FX a CFD na světě. Skupina XTB představuje subjekty, které jsou regulované těmi největšími orgány dohledu na světě, včetně FCA, CySEC a KNF. S více než 15 lety zkušeností poskytuje společnost XTB maloobchodníkům okamžitý přístup na stovky světových trhů. Skupina XTB je založená na důvěře, technologii a podpoře. Od roku 2002 se skupina rozšířila na 12 hlavních trhů v Evropě, Latinské Americe a Asii a přilákala více než 447 000 klientů. XTB provozuje vlastní, uživateli oceňované platformy xStation a xStation Mobile, které nabízejí více než 5200 instrumentů, včetně fyzických akcií, ETF a CFD na forex, indexy, komodity, akcie, ETF a kryptoměny. Prostřednictvím X-Open Hub poskytuje XTB přední technologie pro finanční instituce z celého světa. Více informací naleznete na www.xtb.com.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Výsledky brokerské společnosti XTB za rok 2021