Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Trading vs Investování: Jaké jsou rozdíly a co je pro Vás?

O úspěchu, Očima brokerů

Pokud se zajímáte o téma financí, investic a tradingu, ale nikdy jste nevěděli, kde začít nebo třeba už máte zkušenosti, ale chtěli byste si oprášit základy, XTB připravilo ve spolupráci s Michalem Stiborem 6 dílný video kurz, který se zaměřuje především na fundamentální aspekty dané problematiky. V tomto článku přinášíme krátké představení celého formátu.

Kurz Trading vs. investování Vám poskytne ucelený pohled na příležitosti, které finanční trhy nabízejí, a na to, jak se můžete vydat na různé cesty. Autor Michal Stibor je zkušený profesionál, který má hluboké znalosti o obchodování a investování.

Kurz začíná úvodem do světa finančních trhů, který je popisován jako místo plné příležitostí. Seznamuje posluchače se dvěma hlavními cestami, kterými se mohou vydat - cestou obchodníka a investora. Cesta obchodníka je představena jako dynamická a vzrušující. Michal zdůrazňuje, že k úspěchu v této oblasti je třeba vzdělání, zkušeností a disciplíny. Video naznačuje, že obchodník musí umět rychle reagovat na pohyby cen a vyhledávat krátkodobé obchodní příležitosti. Na druhou stranu je cesta investora prezentována jako alternativa k přístupu obchodníka. Video zdůrazňuje význam dlouhodobého investování a vyhledávání hodnotových příležitostí. Zdůrazněna je také potřeba systematického vzdělávání a správného řízení rizik při investování.

Další část kurzu se zabývá tím, proč jsou obchodníci dobrými investory. Michal uvádí, že obchodníci se často učí řídit své emoce a využívat své zkušenosti z aktivního obchodování k dlouhodobému investování. Zmíněny jsou také výhody kombinace obou přístupů. Autor také správně poukazuje na význam emocí v obchodování a investování. Vysvětluje, že za vším, co se děje na finančních trzích, stojí lidské emoce, které mohou mít velký vliv na rozhodování. Tento aspekt je klíčem k pochopení a ovládání finančních trhů.

Celkově kurz poskytuje zajímavý vhled do světa finančních trhů a možností obchodování a investování. Součástí kurzu jsou také například citáty světových finančních guru a jejich rozbor pro praktické poučení.

Témata jednotlivých epizod jsou následující:

  1. Úvodní slovo + Vítejte ve světě finančních trhů

  2. Cesta tradera

  3. Cesta investora

  4. Proč se z traderů stávají dobří investoři

  5. Za vším hledej emoce

  6. Citáty světových finančních guru

Kurz Trading vs. Investování je po přihlášení dostupný ZDARMA na odkazu: https://cz.xtb.com/kurz-tradingu-vs-investovani.

PŘEČÍST RECENZI BROKERA XTB

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Trading vs Investování: Jaké jsou rozdíly a co je pro Vás?