Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Předběžné výsledky XTB za první čtvrtletí 2021

Informujeme

V prvním čtvrtletí 2021 vygenerovalo XTB konsolidovaný čistý zisk 19,5 milionu EUR, což je o 121,3 % více než v předchozím čtvrtletí, kdy byl zisk 8,8 milionu EUR. Konsolidované výnosy dosáhly 40,8 mil. EUR (4. čtvrtletí 2020: 30,6 mil., Nárůst o 33,4 %). V prvním čtvrtletí letošního roku získala skupina XTB rekordní počet nových zákazníků - více než 67 tisíc, což znamená mezičtvrtletní nárůst o 75 %. V prvním čtvrtletí také poprvé v historii společnosti aktivně investovalo více než 100 000 klientů XTB.

Rekordní nárůst zákazníků, stabilní výnosy a zisky

Skupina XTB zakončila první čtvrtletí 2021 s provozními výnosy 40,8 milionu EUR (nárůst o 33,4 % ve srovnání se čtvrtým čtvrtletím 2020), čistý zisk dosáhl 19,5 milionu EUR (nárůst o 121,3 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím), zatímco EBIT činil 21,8 mil. EUR (meziroční nárůst o 77,1 %). Skupina XTB dosáhla rekordní čtvrtletní nárůst v počtu nových klientů o 67,2 tis. (což je nárůst o 75 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím, kdy se klientská základna XTB zvýšila o 38,4 tis.). A rovněž vzrostla také základna aktivních klientů, jejichž průměrný čtvrtletní počet poprvé v historii společnosti překročil úroveň 100 tisíc, dosáhl až 103,4 tisíc (nárůst o 43 % z úrovně 72,3 tisíc aktivních klientů ve čtvrtém čtvrtletí 2020). Celkově dosud s XTB investovalo téměř 317 tisíc lidí.

- První čtvrtletí 2021 bylo pro XTB velmi dobrým obdobím, kdy se společnosti podařilo dosáhnout nový rekord v počtu nových klientů. Poprvé v historii navíc XTB překročilo hranici 100 000 aktivních investorů v jednom čtvrtletí. - řekl Omar Arnaout, předseda představenstva XTB. Tyto zákaznické ukazatele mají velký význam v kontextu budování dlouhodobého rozvoje společnosti a implementace naší strategie. Počet nových a nových aktivních klientů se přímo promítá do výnosů a zisků společnosti XTB, které byly také výrazně vyšší než v předchozím čtvrtletí.

Jednoznačný nárůst zákaznické základny v prvním čtvrtletí 2021 je výsledkem intenzivnějších marketingových aktivit včetně kampaní spuštěných v roce 2020, které komunikují bezpoplatkové investování do akcií a ETF s obratem do 100 000 EUR měsíčně. V rámci této kampaně se představil také nový ambasador XTB, portugalský fotbalový trenér José Mourinho. Skupina také klade velký důraz na vzdělávací aktivity - příkladem může být organizování nového formátu konference, která je určena pro začínající obchodníky na trzích. Nová série akcí pod značkou XTB Investing Day byla navržena tak, aby poskytovala základní i pokročilé vědomosti týkající se investování a aby seznámila současné obchodníky a potenciální klienty s celou škálou instrumentů dostupných na jednotlivých trzích u XTB.

Služby poskytující likviditu a technologie jiným finančním institucím se v rámci činnosti skupiny XTB neustále rozvíjejí. V 1. čtvrtletí roku 2021 zaznamenal X Open Hub (XOH) tržby 2,3 milionu EUR, zatímco ve 4. čtvrtletí 2020 to bylo více než 1,1 milionu EUR.

Z důvodu rozvoje obchodních aktivit přesáhl počet zaměstnanců skupiny XTB 550 lidí na konci 1. čtvrtletí 2021. Celkové provozní náklady dosáhly 19 milionů EUR a byly mírně vyšší než náklady, které skupině vznikly ve 4. čtvrtletí 2020, kdy dosáhly 18,3 milionu EUR.

Přibližujeme se k otevření nového trhu

Pokud jde o geografickou expanzi, skupina dokončuje přípravné aktivity zaměřené na zahájení provozu ve Spojených arabských emirátech. 9. ledna 2021 byla založena místní obchodní pobočka - XTB MENA Limited. V současnosti probíhá celá řada aktivit s cílem splnit všechny podmínky místního regulátora DFSA, který následně umožní získat licenci potřebnou k zahájení činnosti v SAE.

- Blížíme se k okamžiku, na který jsme čekali - zahájení obchodní činnosti ve Spojených arabských emirátech. Krok za krokem implementujeme plánované činnosti - od získání potřebných schválení a licencí, přes přípravu naší interní infrastruktury, produktů a nabídky až po nábor místního týmu - to vše nám umožní začít zcela novou kapitolu v historii globální expanze XTB. Jakmile začneme působit v Dubaji, rádi se podělíme o všechny podrobné plány, které se v souladu s předchozími sděleními uskuteční v první polovině tohoto roku. - řekl Omar Arnaout.

Situace v Jižní Africe se v poslední době nezměnila, kde vzhledem k složitým místním formálním a právním podmínkám není možné určit předpokládané datum zahájení činnosti.

Další podrobné informace shrnující aktivity skupiny XTB v 1. čtvrtletí rou 2021 jsou obsaženy v aktuální zprávě č. 10/2021 - „Předběžné finanční a provozní výsledky za 1Q 2021“, která je k dispozici ke stažení na této adrese.

Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Předběžné výsledky XTB za první čtvrtletí 2021