Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Index FPG: Optimismus pokračuje

Informujeme

Hodnota Indexu FPG vzrostla oproti minulému hodnocení o 1,1 bodu na 68,7 bodů. Tvůrci Indexu očekávají v příštích třech měsících pokračování rostoucího vývoje minulých čtvrtletí.

Predikce vývoje Indexu je pro následující čtvrtletí opět optimistická. Důvodem je hlavně skončený rok 2017, který většina z tvůrců označila jako velmi úspěšný. Někteří ho hodnotí jako nejúspěšnější od roku 2008. Nelze se tak divit, že pouze jeden z tvůrců dal pro první čtvrtletí roku 2018 nižší číslo, než pro to předcházející. Všichni ostatní svůj výhled buď zvýšili nebo ponechali na stejné úrovni.

V příštím období se očekává pokračování investičních aktivit privátního sektoru, technologický vývoj, v některých oborech velké státní zakázky či rozšiřování kancelářských a výrobních prostor. Na druhou stranu stále hrozí nedostatek pracovních sil nebo vyhledávání nových, výnosnějších možností investic. Prvně se také v komentářích objevila zmínka o kryptoměnách.
Každopádně stabilní důvěra napříč podnikatelských spektrem a ekonomický růst naznačují, že letošní rok bude pravděpodobně patřit k neúspěšnějším za poslední dekádu.

Kompletní exkluzivní názory tvůrců FPG Indexu investičního klimatu již ve středu 31. 1. 2018. Více informací o Indexu investičního klimatu v ČR a minulé komentáře naleznete zde

Michal Stibor
Statutární ředitel FPG a.s.
Dne 22. ledna 2018

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Index FPG: Optimismus pokračuje