Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

NOVÝ KURZ TRADINGU: VSA Strategie - tajemství velkých hráčů!

Očima brokerů

Hledáte dobře uchopitelnou strategii pro trading a investování? Broker XTB ve spolupráci s investorem T. Kličkou sestavili kurz VSA strategie, díky které proniknete do tajemství velkých hráčů!

A oč v této strategii jde? Zkratka VSA představuje Volume Spread Analýzu - již z toho je zřejmé, že podstatou strategie je objem (volume). Reálný objem patří k těm nejzákladnějším indikátorům, který pravděpodobně dobře zná i úplný začátečník. Investoři i tradeři s ním pracují od té doby, kdy se začalo obchodovat na finančních trzích, tedy ještě v dobách, kdy nebyl ani počítač, ani telefon, ba dokonce ani rádio. Objem vždy byl a bude klíčovým ukazatelem tržních pohybů, a tudíž také indikátorem dalšího vývoje.

Nikdo samozřejmě nemá křišťálovou kouli a nelze s jistotou předpovědět, co se bude na trzích (potažmo ve světě) dít. O to však v této strategii nejde. Investiční a tradingové strategie obecně nespočívají v přesných odhadech, jak si mnozí mylně myslí a následně jsou nešťastní, že jejich strategie není „svatým grálem“, který za ně předpoví budoucnost a tím vlastně udělá všechnu práci za ně. Veškeré technické strategie a indikátory slouží k tomu, aby nám ukázaly, zda je pravděpodobnost nakloněna na tu či onu stranu, a to podle přesně daných pravidel, která vycházejí ze zpětného testování.

A přesně to nám Volume Spread Analýza přináší. Díky kombinaci pečlivého sledování objemu dle daných parametrů a price action v rámci běžných svíčkových formací jsme schopni s velmi zajímavou pravděpodobností určit, kdo je na daném trhu aktivní. Můžeme tedy zjistit, zda do trhu vstupují se svými pozicemi malí hráči (tzv. dumb money), nebo velcí hráči (tzv. smart money).

Tato strategie se perfektně hodí pro začínající, ale i pokročilé tradery či investory a dá se velmi snadno využít na různých typech trhů (indexy, Forex, krypto aj.). Celý kurz sestává z 6 videí a 2 doprovodných e-booků v PDF. Vše samozřejmě zdarma - stačí vyplnit jednoduchý formulář na webové stránce XTB a materiály vám dorazí automaticky na e-mail.

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
NOVÝ KURZ TRADINGU: VSA Strategie - tajemství velkých hráčů!