Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Nová éra XTB: Investiční plány, úroky z volných prostředků

FX NEWS, Očima brokerů

V technologickém sektoru musí firmy neustále inovovat, aby zůstaly relevantní a plnily očekávání svých klientů. I broker XTB si toho je vědom a v průběhu roku 2023 představil hned několik produktových novinek. V tomto článku se podíváme na ty nejzásadnější z nich a přiblížíme, kam chce společnost směřovat v blízké budoucnosti.

Úrok z neinvestovaných prostředků

Začněme od konce. Nejčerstvější novinkou je úrok z neinvestovaných prostředků, který byl zaveden 6. 11. 2023. Díky této službě společnost vyplácí všem českým i slovenským klientům úroky z jejich volných prostředků na měsíční bázi. V současnosti je tato možnost dostupná pro účty vedené v EUR a USD. České koruny by měly být přidány v blízké budoucnosti.

Výše samotných úroků je variabilní, aktuálně se můžete těšit z úroku až 5 % pro dolary a až 3,8 % pro eura. Úročení není nutné jakkoli aktivovat, má na něj nárok každý klient, podobně jako tomu je u klasických spořících účtů v bance. Vaše peníze tak díky úročení „pracují” i v čase, kdy čekáte na další investiční příležitost.

Investiční plány

Druhou zásadní novinkou posledních týdnů bylo představení Investičních plánů. Tento produkt, si dává za cíl co možná nejvíce zjednodušit dlouhodobé investování. V rámci investičního plánu si tak klient vybere svá oblíbená ETF, nastaví si, jaké procentuální zastoupení by každé z nich v plánu mělo mít, a poté jen pravidelně investuje zvolenou částku do daného plánu. Platforma pak sama rozděluje prostředky a nakupuje všechny požadované ETF podle nastaveného rozložení. Navíc Investiční plány nejsou spojeny s žádným speciálním poplatkem. Vztahují se na ně stejná pravidla jako na běžné akcie a ETF u XTB, tedy obchodování bez poplatků až do měsíčního objemu 100 000 EUR.

V současné době jsou Investiční plány v počáteční verzi. V blízké budoucnosti jsou pro tento produkt naplánovány další vylepšení, jako například kompletní automatizace celého nákupního procesu a mnoho dalšího.

Z těchto nových služeb je jasné, že XTB již dlouho není pouhým CFD brokerem, kterým kdysi bývalo. Trading bude vždy součástí byznysu společnosti, nicméně v posledních letech se společnost rozrůstá stále více i do investiční sféry, a to s jasným cílem – stát se „one stop shop” pro vše týkající se financí. Již nyní má k tomuto cíli dobře nakročeno.

Pro tradery je dostupná vlastní obchodní platforma a celá řada CFD instrumentů od komodit přes kryptoměny, až po indexy a CFD pákové akcie i ETF. Na druhé straně mají investoři možnost nákupu skutečných akcií a ETF bez poplatků i ve Frakcích nebo Investičních plánech a nyní navíc díky úročení volných prostředků Vaše peníze ani nemusí být přímo zainvestovány, aby vydělávaly.

I přes řadu nových služeb však edukace zůstává u XTB stěžejním aspektem. Stále tak nabízí celou řadu vzdělávacích akcí a materiálů. Aktuálním příkladem je Online investiční konference, která proběhla na konci listopadu. Pokud Vás zajímá makroekonomická situace, big tech a řada dalších zásadních témat z finančních trhů, záznam celé akce naleznete zde:

https://cz.xtb.com/online-investicni-konference-2023.

PŘEČÍST RECENZI BROKERA XTB

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Nová éra XTB: Investiční plány, úroky z volných prostředků