Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Neutrální Mario Draghi s eurem nepohnul

FX NEWS

Včerejší neutrální vystoupení prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, který ve své řeči obhajoval zavedenou monetární politiku a zvláště systém kvantitativního uvolňování, ve své podstatě nemělo mít větší vliv na vývoj eura. Paradoxně po jeho projevu euro, a to díky datům, začalo posilovat a tento pohyb si udrželo po většinu dne. Aktuálně je na 1,1799 EURUSD a 26,10 EURCZK.

Příčinou tohoto vývoje byla absence důležitých dat a tím zesílená důležitost pozitivních výsledků indexů sektorů průmyslu a služeb v Evropě. Německý index PMI oproti odhadům 57,7 bodu skončil s výsledkem 59,4 bodu, francouzský PMI namísto hodnoty 54,5 dosáhl výsledek 55,8 a celkový index PMI eurozóny se oproti odhadům zvýšil o více než jeden bod na hodnotu 57,4 bodu. Euro si tak připsalo zisky.

Výsledky indexu PMI ze zámoří skončily přesně opačně, než tomu bylo v Europě. Z původních odhadů 53,3 b. byl reálný výsledek 52,5. Jinak tomu nebylo ani u čísel z prodeje nových nemovitostí. Týdenní změna zásob ropy pak sice skončila lépe, než se očekávalo, nicméně se pořád pohybuje v záporných číslech, a to -3,327 mil. barelů.

Náladu na měnovém páru EURUSD potvrzuje i silný support, který je na trhu už od půlky dubna. Včera byl opět potvrzen nejnižším low, kdy se kurz od této hranice odrazil a i dále si tak zachovává svůj trend posilujícího eura, které se obchoduje za hodnotách 1,181 EURUSD. Podobný trend můžeme pozorovat i na měnovém páru USDCZK, kde je momentální hodnoty pohybují na úrovních 22,13 USDCZK.

Dnešní vývoj měnových párů vidíme v rozmezí 26,10 až 26,16 EURCZK, 1,1750 až 1,18 EURUSD a 22,04 až 22,15 USDCZK.

Autor: Peter Kicko
Zdroj: Roklen24

 

Čtěte také:
Dlouhodobé náhledy na GBP a USD
Intermarket analýza:Zajímavé příležitosti ke zobchodování
Jimmyho týdenní Forex výhled 21.8.-25.8.2017

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Neutrální Mario Draghi s eurem nepohnul