Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Německé volby na trzích? Žádné extrémy se (zatím) nekonají

FX NEWS

Německé volby nakonec dopadly podle většinových odhadů. Na trzích prozatím vládne relativní klid. Co se týče dalších událostí tohoto týdne, investoři by se měli zaměřit především na středu a zasedání bankovní rady ČNB.

Parlamentní volby v Německu vyhrála Angela Merkelová se svou stranou CDU/CSU (33 %) a jako německá kancléřka bude úřadovat i ve svém čtvrtém volebním období. Druhé místo obsadili socialisté SPD v čele s Martinem Schulzem (20,5 %). Velmi zajímavě dopadl výsledek Alternativy pro Německo (AfD, 12,6 %), která se stala třetí nejsilnější stranou v zemi. Čtvrtá příčka pak patřím FDP (10,7 %).

Otázkou zůstává, jak dopadne formování koalic. Strana SPD již ale oznámila, že přechází do opozice, tudíž se nabízí možnost spojení CDU/CSU, FDP a Zelených (8,9 %). Reakce trhů je zatím relativně klidná. Jen euro se obchoduje slabší na 1,192 EURUSD. Jeho další vývoj bude tak závislý na výstupech jednání Merkelové s ostatními stranami.

Co se týče koruny, ta v pátek vůči euru zpevnila o čtyři haléře na 26,03 EURCZK. Hlavním důvodem tohoto posunu bylo vyjádření banky HSBC o tom, že Česká národní banka zvýší své úrokové sazby již v září, a to o 25 bazických bodů na 0,5 procenta. Aktuálně se koruna obchoduje na 26,04 za euro a 21,84 USDCZK.

V návaznosti na spekulace o ČNB bude bankovní rada na středečním zasedání rozhodovat právě o nastavení úrokových sazeb. Centrální banka může zvýšit sazby již nyní ve středu, nebo ke zvýšení přistoupí až na listopadovém zasedání, kdy bude mít k dispozici nejen novou prognózu, ale rovněž bude pravděpodobně známa i aktualizovaná podoba politiky ECB.

Úvod týdne se ponese ve znamení projevů členů ECB (Draghi, Constancio, Coeuré) a indexu podnikatelské nálady v Německu. V USA pak promluví představitelé Fedu, a to Dudley, Evans a Kashkari. Z domácího dění se dočkáme indexu podnikatelské a spotřebitelské nálady za září.

Dnešní vývoj kurzů předpokládáme EURCZK 26,00 až 26,07, měnový pár USDCZK 21,80 až 21,88 a EURUSD 1,190 až 1,194.

Autor: Radek Pavlíček
Zdroj: Roklen24

Čtěte také:
V jednoduchosti je síla - Opening Breakout Range
Zastavení uptrendu a následná korekce na GBP?
Jimmyho týdenní Forex výhled 25.9.-29.9.2017

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Německé volby na trzích? Žádné extrémy se (zatím) nekonají