Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Nejočekávanější recese, která se (ne)konala. Co teď (ne)čekat od centrálních bank?

FX NEWS, Informujeme

O recesi americké ekonomiky se spekuluje už bezmála dva roky. Debaty začaly s tím, jak americká centrální banka doručila jeden z nejagresivnějších procesů zvyšování úrokových sazeb.

Kombinace rychlého a prudkého nárůstu úroků na nejvyšší hodnoty od roku 2007 a jejich následné ponechání na těchto úrovních vyvolala otázku, zda se v největší ekonomice něco „nerozbije“. Zatím se nic takového nestalo. V některých oblastech se sice projevily určité problémy, stále ale nešlo o nic plošného. Ona nejočekávanější recese v historii tak nedorazila.

Pozor však na velký optimismus. Pokud bychom zcela ignorovali možnost většího ekonomického zpomalení či potenciální problémy na vybraných trzích, které jsou například spojené s procesem kvantitativního utahování ze strany Fedu, byla by to chyba. Recese a problémy  se totiž nejlépe formují tehdy, když jim nevěnujeme pozornost. Klíčové otázky do příštích měsíců tak zůstávají stejné – jaký bude další ekonomický vývoj a kde jsou ona potenciální rizika ekonomického a tržního „rozbití“? Odpovědět si na tyto otázky se pokusíme na konferenci Money Expo 2024 v rámci panelu „Nejočekávanější recese, která se (ne)konala. Co teď (ne)čekat od centrálních bank? „. Jedním z řečníků budu já, Jan Berka, druhým můj dlouholetý kamarád, ekonom a kolega z Metropolitní univerzity Praha Dominik Stroukal.

 

Money Expo 2024 se koná o víkendu 6. a 7. dubna v Konferenčním centru City v Praze na Pankráci. Připraven je nabitý program zahrnující přední odborníky na investování i trading, kteří vám poskytnou svůj originální pohled na současný svět financí.  K dispozici bude i doprovodný program v podobě stanovišť s virtuální realitou nebo čítárna odborné literatury plná tradingových a investičních publikací.

Vstup je zdarma a pro ty, kteří se nemohou zúčastnit osobně, je připraven online přenos.

Těšíme se na vás!
Jan Berka a Dominik Stroukal

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Nejočekávanější recese, která se (ne)konala. Co teď (ne)čekat od centrálních bank?