Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Nahradí dvě obrazovky - Bude to i varianta pro tradery?

Informujeme

Určitě to znáte. Věc, kterou řeší snad každý trader... "Jak dostanu všechny ty grafy na jednu obrazovku, aby mi nic neuniklo?" Výsledkem většinou bývá hledání grafických karet, které by zvládly více monitorů najednou. Samsung však již před časem přišel se širokoúhlým monitorem CHG90, na který přehledně umístíte několik grafů. Ještě letos před prázninami uvede do prodeje nástupce tohoto modelu. 

Společnost Samsung uvede do prodeje ještě před letními prázdninami nový monitor, který bude nástupcem širokoúhlého modelu CHG90. Ve srovnání s ním nabídne především vyšší rozlišení. Další vylepšení výrobce zatím drží pod pokličkou.

 

S novinkou bude cílit jihokorejský elektronický gigant především na hráče. Nástupce modelu Samsung CHG90 jim totiž nabídne tak velkou plochu, jako kdyby vedle sebe měli postavené hned dva displeje.

Hraní na více monitorech není v dnešní době nijak výjimečné, uživatelé se však musí smířit zpravidla s tím, že obrazová plocha není plynulá, neboť ji rozdělují rámečky mezi displeji. To ale pochopitelně u chystané novinky nehrozí.

 

Předchozí model Samsung CHG90 nabízel rozlišení 3840 x 1080 obrazových bodů. Bylo to tedy stejné, jako kdybyste vedle sebe postavili dva Full HD monitory (1920 x 1080 pixelů). Novinka proti tomu nabídne 5120 x 1440 pixelů, tedy dvakrát rozlišení 2K na jedné ploše. Připomeňme, že standard 2K nabízí 2560 x 1440 obrazových bodů.

Monitor je doslova obří, což je dáno především úhlopříčkou 49 palců a poměrem stran 32 : 9. Novinka spadá do kategorie tzv. IMAX monitorů, díky zakřivené obrazovce se totiž hodí klidně i na sledování filmů.

Stejně tak si uplatnění dovedeme představit při plném pracovním nasazení – zobrazení čtyř oken vedle sebe bude totiž s ohledem na velkou úhlopříčku stále ještě příjemné. Jde nicméně o plnokrevný herní monitor, čemuž odpovídá i obnovovací frekvence 120 Hz.

Jako prémiové televizory

Podobně jako prémiové televizory od jihokorejského elektronického giganta je i nový herní monitor vybaven technologií QLED. Ta staví na kovovém materiálu zvaném Quantum Dot, který umožňuje displeji reprodukovat citelně širší rozsah barev v porovnání se standardními TV nebo monitory.

Přístroje s technologií QLED, která mimochodem pochází přímo z dílen Samsungu, jsou schopny reprodukovat 100 procent barevného objemu. To znamená, že dokážou zobrazit všechny barvy při jakékoli úrovni jasu. Nejjemnější rozdíly jsou viditelné i při nejvyšším stupni jasu technologie QLED – mezi 1500 a 2000 cd/m2. V televizorech se technologie QLED skutečně osvědčila, jsme zvědaví na její reálné uplatnění v praxi u herních monitorů.

 

Otazník zatím visí nad případnou pořizovací cenou. Předchůdce se nicméně v době své premiéry prodával za zhruba 40 000 Kč. Lze tedy předpokládat, že u novinky bude cena nastavena velmi podobně.

Zdroj: Novinky.cz

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Nahradí dvě obrazovky - Bude to i varianta pro tradery?