Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Kryptoměny: Na BTC jsou nakupující stále při chuti

FX NEWS

Bitcoinu (BTC) v minulém týdnu pokračoval ve svém růstu. Dosáhl téměř až k úrovni 45 000 USD. Během pondělí došlo k výraznému propadu, který byl však již z půlky znegován. Je vidět, že nakupující jsou stále při chuti. Přicházejí však již signály, že by mohlo brzy dojít k zastavení růstu. 

Z pohledu technické analýzy se BTC nachází uptrendu. Momentum je na straně růstu. Dnes došlo k výraznější korekci níže. Polovina tohoto propadu však byla obratem znegována. Je vidět, že na trhu panuje pozitivní nálada. Investory tento pokles nevyděsil. Naopak ho využili k nákupu nových coinů. 

Co se týče vstupu do různých pozic (tradingových nebo investičních), tak v takto nastaveném trhu je velmi riskantní jít proti rozběhnutému uptrendu a hledat příležitosti do shortu. Místo toho je lepší soustředit se na zajímavé příležitosti pro longové vstupy do krátkodobých a střednědobých tradingových, dlouhodobějších investičních nebo HODLing pozic.

Proražené resistence aktuálně slouží jako supporty. Blízko pod trhem se nachází dva. Kulaté čislo 40 000 a proražené swingové High. O něco níže pak swingové Low. V případě větší korekce níže bude ve hře tělo výrazné rostoucí svíčky, kde díky silnému růstu zůstalo mnoho nezobchodovaných pozic. Jde o jednu z klasických formací technické analýzy.   

V oblasti resistence nad trhem můžeme realizovat výběr zisků. Celkově dejte pozor na další vývoj situace na ostatních finančních trzích, hlavně amerického dolaru, který tvoří druhou měnu tohoto páru. Zároveň se již v mediích objevují články o růstu Bitcoinu a jeho letošním zhodnocení. Ve chvílích, kdy se toto stane, tak většinou bývá růst blízko svého konce. 

Kryptomeny BTCUSD 11. 12. 2023
Graf BTCUSD

Otevřete účet u krypto burzy Binance přes tento LINK a obchodujte o 10 % levněji! 

Přeji všem mnoho úspěchů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Kryptoměny: Na BTC jsou nakupující stále při chuti