Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Kryptoměny: BTC nevytvořil nové High, pohybuje se do strany

Kryptoměny

Bitcoinu (BTC) v posledních několika týdnech roste. V minulém týdnu cena klesla a trh otestoval support v podobě oblasti hodnoty. Následně došlo k růstu, ale již nedošlo k vytvoření nového High. Cena přešla do pohybu do strany.

Z pohledu technické analýzy se BTC nachází v silném střednědobém uptrendu se silným momentem v zádech. Krátkodobě však trh přešel do pohybu do strany. Cena v rámci range roste a směřuje k lokálnímu High (zároveň High vytvářené range). Proražení této resistence a zavření nad ní otevře cestu pro další posílení. Po odrazu naopak může přijít možnost silnějšího poklesu.  

Co se týče vstupu do různých pozic (tradingových nebo investičních), tak v takto nastavaném trhu je velmi riskantní jít proti rozběhnutému uptrendu a hledat příležitosti do shortu. Místo toho je lepší soustředit se na zajímavé příležitosti pro longové vstupy do krátkodobých a střednědobých tradingových, dlouhodobějších investičních nebo HODLing pozic.

Konkrétně jsou blízko pod trhem dva supporty. Prvním je souběh kulatého čísla 35 000, které se po proražení změnilo na support, a swingového Low. V případě větší korekce níže bude ve hře tělo výrazné rostoucí svíčky, kde díky silnému růstu zůstalo mnoho nezobchodovaných pozit. Jde o jednu z klasických formací technické analýzy.   

V případě korekce níže a dalšího následného růstu budou přibývat nové swingové supporty, které bude možné také využít pro vyhledání potenciálních vstupů do trhu. Současný pohyb do strany zatím tyto supporty nevytvořil. V oblati resistence nad trhem můžeme realizovat výběr zisků. Celkově dejte pozor na další vývoj situace na ostatních finančních trzích, hlavně amerického dolaru, který tvoří druhou měnu tohoto páru.

Kryptomeny BTCUSD 20. 11. 2023
Graf BTCUSD

Otevřete účet u krypto burzy Binance přes tento LINK a obchodujte o 10 % levněji! 

Přeji všem mnoho úspěchů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Kryptoměny: BTC nevytvořil nové High, pohybuje se do strany