Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Kryptoměny: Bitcoinu se zatím nahoru moc nechce

Kryptoměny

Bitcoin (BTC) pokračuje v pohybu do strany. V minulém týdnu se sice cena snažila prorazit výše a zahájit nový růst. To se však nepovedlo cena se vrátila zpět pod resistenci. Stále se pohybujeme v blízkosti kulatého čísla 20 000 USD za jeden BTC.

Na grafu níže je vidět pohyb ceny v poměrné úrzké range, který trvá již několik týdnů. V minulém týdnu se cena pokusila o průraz swingové resistence i downtrendové čáry. Tento průraz však byl znegován a cena se opět nachází uvnitř range. Víceméně se tak stále čeká na nový impuls směrem ven z range na jednu nebo druhou stranu, který by započal nový trendový pohyb. V aktuálně nastaveném trhu zůstává větší pravděpodobnost na straně respektování supportů a resistencí než u jejich proražení. Krátkodobí tradeři se tak mohou pořád soustředit na shortové obchody u resistencí, v souladu s downtrendem. Ke vstupu se dají využít resistence v podobě swingových High (horní hrany range). Nově se cena nachází v oblasti Fibonacciho návratů z posledního pohybu níže. Tato oblast včetné úrovní také tvoří barieru pro růst ceny výše.

Dlouhodobí investoři a HODLeři mohou pro dokupování do portfolia využít aktuální dvě swingová Low. Jiné supporty aktuálně v trhu moc nejsou, protože cena testuje téměř dvouletá minima, kdy byl celý krytpoměnový sektor v úplně jiné pozici, než je dnes. Nemají pro mě proto téměř žádnou vypovádající hodnotu. Stále pozor na další vývoj situace na Ukrajině i ostatních finančních trzích (hlavně amerického dolaru). Zprávy z tohoto konfliktu mohou velmi náhle zahýbat i kryptoměnovými trhy. Každopádně je v aktuální situaci dobré být nenejvýše obezřetní.

Kryptomeny BTCUSD 25. 7. 2022

Otevřete účet u krypto burzy Binance přes tento LINK a obchodujte o 10 % levněji! 

Přeji všem mnoho úspěchů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Kryptoměny: Bitcoinu se zatím nahoru moc nechce