Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Kryptoměny: Bitcoin opět pod 20 000 USD

Kryptoměny

Bitcoin (BTC) pokračuje v pohybu v rámci range. Nejznámější kryptoměna světa aktuálně v rámci této range klesá a testuje supporty. Ty však zatím nemají příliš sílu propad udržet. Cena tak znovu klesla pod kulaté číslo 20 000 USD za jeden BTC.

Na grafu níže je vidět pohyb ceny v range, který trvá již několik týdnů. Cena propásla šanci prorazit resistence a pokračovat směrem výše. Místo toho se otočila níže a v rámci range započala krátkodobý downtrend. V aktuálně nastaveném trhu zůstává větší pravděpodobnost na straně respektování supportů a resistencí, než jejich proražení.

Krátkodobí tradeři se tak mohou pořád soustředit na shortové obchody u resistencí, v souladu s downtrendem. Ke vstupu se dá využít resistence v podobě posledního swingového High, případně začátku silného výprodeje (modrá tečkovaná linie), v jehož blízkosti se nachází také jedna z úrovní Fibonacciho návratů, konkrétně 61,8% návrat. Dlouhodobí investoři a HODLeři mohou pro dokupování do portfolia využít supporty pod trhem. Jde o swingový support a téměř dvou leté tržní minimum. Jiné supporty aktuálně v trhu moc nejsou, protože cena testuje téměř dvouletá minima, kdy byl celý krytpoměnový sektor v úplně jiné pozici, než je dnes. Nemají pro mě proto téměř žádnou vypovádající hodnotu. 

Stále pozor na další vývoj situace na Ukrajině i ostatních finančních trzích (hlavně amerického dolaru). Zprávy z tohoto konfliktu mohou velmi náhle zahýbat i kryptoměnovými trhy. Každopádně je v aktuální situaci dobré být stále nenejvýše obezřetní.

Kryptomeny BTCUSD 29. 8. 2022

Otevřete účet u krypto burzy Binance přes tento LINK a obchodujte o 10 % levněji! 

Přeji všem mnoho úspěchů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Kryptoměny: Bitcoin opět pod 20 000 USD