Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Kryptoměny: Bitcoin na pozitivní vlně

Kryptoměny

Bitcoinu (BTC) se v minulém týdnu pohyboval až do čtvrtka do strany v úzké range. Pátek znamenal nástup nakupujících a proražení resistence. O víkendu růst pokračoval, aby dnes cena opět poskočila výrazně nahoru. Na trhu převládá silné rostoucí momentum.

Z pohledu technické analýzy se BTC nachází uptrendu. Momentum je na straně růstu. Dnes došlo k proražení resistence v podobě souběhu kulatého čísla a swingové resistence. Je vidět, že na trhu panuje pozitivní nálada a investoři nevyužívají resistence k výběru zisků. Naopak své pozice drží a čekají další růst. 

Co se týče vstupu do různých pozic (tradingových nebo investičních), tak v takto nastaveném trhu je velmi riskantní jít proti rozběhnutému uptrendu a hledat příležitosti do shortu. Místo toho je lepší soustředit se na zajímavé příležitosti pro longové vstupy do krátkodobých a střednědobých tradingových, dlouhodobějších investičních nebo HODLing pozic.

Proražené resistence aktuálně slouží jako supporty. Blízko pod trhem se nachází dva. Kulaté čislo 40 000 a proražené swingové High. O něco níže pak swingové Low. V případě větší korekce níže bude ve hře tělo výrazné rostoucí svíčky, kde díky silnému růstu zůstalo mnoho nezobchodovaných pozic. Jde o jednu z klasických formací technické analýzy.   

V oblasti resistence nad trhem můžeme realizovat výběr zisků. Celkově dejte pozor na další vývoj situace na ostatních finančních trzích, hlavně amerického dolaru, který tvoří druhou měnu tohoto páru.

Kryptomeny BTCUSD 4. 12. 2023
Graf BTCUSD

Otevřete účet u krypto burzy Binance přes tento LINK a obchodujte o 10 % levněji! 

Přeji všem mnoho úspěchů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Kryptoměny: Bitcoin na pozitivní vlně