Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Kryptoměny: Bitcoin konsoliduje nad 20 000 USD

Kryptoměny

V minulém týdnu se cena Bitcoinu (BTC) podívala opět nad cenovou hranici 20 000 USD za jeden BTC. Po prolomení této úrovně však nepřišel žádný další silný růst. Naopak, cena zůstala v její blízkosti a přešla do pohybu do strany. 

Cena se i přes mírný růst nachází stále ve střednědobém pohybu do strany. V grafu není zatím žádný náznak toho, že by se trh rozběhl jedním nebo druhým směrem. V takto nastaveném trhu je pravděpodobnější respektování supportů a resistencí, než jejich proražení. Pojďme se proto podívat do grafu, kde se nachází klíčové cenové úrovně jak pro krátkodobé trady, tak pro dlouhodobější investice a HODL. 

Na grafu níže je vidět pohyb ceny v range, který trvá již několik měsíců. I přes růst BTC se na tom, co jsem psal v minulém a předminulém týdnu prakticky vůbec nic nemění. Snad jen to, že trh se již nenachází uprostřed mezi supportem a resistencí. Nicméně proražení resistence a následná konsolidace nejsou signálem pro další růst.

Investoři mohou pro dokupování do portfolia využít supporty pod trhem. Jde o oblasti swingových supportů, dlouhých knotů býčích pinbarů vytvořených v posledních dvou týdnech a téměř dvouletého tržního minima. Protože cena již nemá silné downtrendové momentum, mohou tyto supporty využít také krátkodobí tradeři pro své longové obchody. Jiné supporty aktuálně v trhu moc nejsou, protože cena testuje téměř dvouletá minima, kdy byl celý krytpoměnový sektor v úplně jiné pozici, než je dnes. Nemají pro mě proto téměř žádnou vypovádající hodnotu. Krátkodobí shortaři mohou využít ke vstupu swingové High, kde začal poslední silný pohyb níže a tudíž výrazné oslabení Bitcoinu oproti americkému dolaru

Stále pozor na další vývoj situace na Ukrajině i ostatních finančních trzích. Zprávy z tohoto konfliktu mohou velmi náhle zahýbat i kryptoměnovými trhy. Každopádně je v aktuální situaci dobré být stále nenejvýše obezřetní.

Kryptomeny BTCUSD 2. 11. 2022

Otevřete účet u krypto burzy Binance přes tento LINK a obchodujte o 10 % levněji! 

Přeji všem mnoho úspěchů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Kryptoměny: Bitcoin konsoliduje nad 20 000 USD