Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Intermarket analýza: Schyluje se k otočce na japonském jenu

Intraday/Swing

V minulém týdnu bohužel nedošlo k vyplnění mého shortového příkazu na měnovém páru EURUSD. Tuto čekající objednávku ponechávám zatím beze změny a budu sledovat, jak se vyvine trh v tomto týdnu. Taktéž budu sledovat páru USDJPY, kde včera došlo k významnému růstu až k hodnotám okolo kulatého čísla 110.00.

V posledních dnech americký dolar vcelku vytrvale rostl. Nejvíce se růst projevil na měnovém páru USDJPY, kde překonal lokální high z konce roku. Nyní směřuje trh japonského jenu ke ztrojené úrovni rezistence, kde očekávám minimálně krátkodobou otočku ve směru níže. Shluk rezistencí je tvořen kulatým číslem 111.00, týdenní rezistenční pivotovou úrovní R2 na ceně 110.98 a fibonacciho rezistencí 161.8 z dlouhodobého swingu na 110.97.

https://puu.sh/EZx86/675f95a91f.png

Já budu vstupovat do shortu na ceně 110.96, přičemž svůj profit target umístím na nejbližší úroveň supportu, která se nachází na pivotové úrovni R1 na cenové hladině 110.24, konkrétně pak svůj target umístím 1 pip nad ní. Stop loss jako obvykle budu nastavovat v poměru rizika k zisku RRR 1:1 na cenu 111.68.

Přeji mnoho štěstí
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Intermarket analýza: Schyluje se k otočce na japonském jenu