Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Intermarket analýza: Čeká nás prudký propad dolaru?

Intraday/Swing

V uplynulém týdnu došlo k naplnění několika mých limitních objednávek na prodej. Kromě shortu na japonském jenu, který se mi vyplněnou limitkou rozředil okolo kulatého čísla 113 a je nyní cca 50 pipů v otevřené ztrátě, jsem otevřel i dlouhodobě očekávané short pozice na euru na 1.1800 a na britské libře na 1.3284. Obě otevřené pozice jsou nyní v zisku 22, respektive 80 pipů.

Dá se očekávat, že v těchto dnech dochází k otáčení střednědobého cenového pohybu na hlavních měnových párech. Na trhu amerického dolaru navíc došlo k zásadnímu breakoutu a je možné předpovídat další oslabování. I toto je jeden z důvodů, kvůli kterému se snažím mít vyváženou pozici na trhu, tím, že na měnovém páru USDJPY držím větší pozici ve směru oslabování dolaru a na párech EURUSD a GBPUSD držím dvě menší pozice, které částečně spekulují na posilování amerického dolaru.

EURUSD i GBPUSD jsou stále na vhodných úrovních pro střednědobé shorty. Na euru věřím, že by trh mohl dojít až k úrovni týdenního supportu S1 ležícím na ceně 1.1644, kde mám taktéž profit target pro svou nynější short pozici. Na této cenové hladině se nachází významné čekající objednávky kupujících a rovnovážná cena eura za poslední čtvrt rok. Co se týče měnového páru GBPUSD, lze očekávat reakce ze strany nakupujících na celých číslech 1.3000 a 1.2900, kde je na obou shluk několika úrovní (celé číslo, Fibo, pivotové supporty). Taktéž zde mám umístěné profit targety na svou shortovou pozici na libře.

Přeji mnoho úspěšných obchodů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Intermarket analýza: Čeká nás prudký propad dolaru?