Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Inflace v USA živě dnes od 14:15. Můžeme čekat dobré zprávy?

FX NEWS, Očima brokerů

Již tradičně bude dnes XTB vysílat živý komentář ke zveřejnění americké inflace za minulý měsíc. V poslední době jsme pozorovali zpomalování indexu CPI z předešlých maxim, a to především díky klesajícím cenám energie a pohonných hmot.

Není ale stále jasné, zda tento trend bude pokračovat i nadále. Odhad agentury Bloomberg předpokládá meziroční růst inflace za prosinec o 6,5 %. To by znamenalo pokračující pokles z 7,1 % z předminulého měsíce. Na měsíční bázi bychom se však mohli dočkat dokonce deflace. Očekává se totiž pokles o 0,1 %. Pokles inflace by byl příznivou zprávou pro finanční trhy. Pomohla by akciím a dalším rizikovým aktivům k dosažení vyšších úrovní. Mohla by však zároveň oslabit americký dolar. Naopak nižší pokles inflace, nebo dokonce její růst, by mohl způsobit výrazný nárůst rizikové averze.

Úroveň inflace v USA je stěžejní pro členy FOMC, kteří rozhodují o nastavení měnové politiky. Další zasedání americké centrální banky je na programu na přelomu ledna a února. Stěžejní otázkou je, zda se bankéři rozhodnou sazby zvýšit o 50 nebo jen 25 bazických bodů. A čtvrteční statistiky inflace by jim v rozhodování měly výrazně pomoci. V případě výsledku, který by se výrazně odchyloval od konsenzu, očekáváme výraznou odezvu na trzích. V minulých měsících nebyly výjimkou ani několikaprocentní reakce na nová data na akciových indexech i dalších instrumentech, a to nejen v USA. Zvláště zajímavé bude sledovat, zda si evropské indexy nadále udrží nadprůměrné zhodnocení z poslední doby.

Pokud tedy chcete být v obraze a mít ty nejaktuálnější informace, připojte se na stream s analytiky Jiřím Tylečkem a Štěpánem Hájkem a account managerem Martinem Jakubcem dnes ve 14:15 na Youtube kanálu XTB: https://www.youtube.com/watch?v=CSCkvEjfwy0

PŘEČÍST RECENZI BROKERA XTB

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Inflace v USA živě dnes od 14:15. Můžeme čekat dobré zprávy?