Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Dolar drží silnější pozici. Na koruně klid

FX NEWS

Na měnovém páru EURCZK se pohybujeme prakticky beze změny kolem 26,09. Za pohybem v pásmu stojí pravděpodobně absence klíčových dat a relativní klid na světových trzích. U USDCZK můžeme pozorovat posilující dolar, který však má stále co dohánět. Momentálně se USDCZK obchoduje na 22,18. EURUSD v pondělí oslabil až nad důležitou hranici 1,180, včera pro změnu naopak posílil. To bylo způsobeno například mírným nárůstem výnosů amerických bondů. V tuto chvíli se obchoduje na 1,175 EURUSD.

Z domácích dat jsme se včera nedočkali ničeho zajímavého. V zahraničí byla situace jiná. V Německu oznámili index důvěry ZEW, který v srpnu klesl na 10 bodů z předchozích 17,5. Dále pak zprávy ohledně britského veřejného sektoru, který poprvé od roku 2002 skončil v přebytku. Za červenec si připsal 0,2 miliardy GBP. Index cen domů FHFA v USA pak v červnu rostl pouze o 0,1%, což je nejnižší tempo od června 2013.

Ani dnes nás z domácí ekonomiky nečekají žádná důležitá data. Situace je z tohoto hlediska opět lepší v zahraničí. Za zmínku stojí projev prezidenta ECB Maria Draghiho v německém Lindau, při kterém můžeme na měnových párech EURCZK a EURUSD očekávat zvýšenou volatilitu. Dále výrobní index a PMI za služby v eurozóně, Francii a Německu. Odpoledne pak promluví člen Fedu Robert Kaplan. Pokud zůstaneme v USA, čekají nás data o prodeji nových domů.

Pro dnešek USDCZK vidíme v rozmezí 22,12 až 22,22. Měnový pár EURUSD pak v pásmu 1,173 až 1,177. EURCZK bez větších změn v rozmezí 26,04 až 26,14.

Autor: Tomáš Suchomel
Zdroj: Roklen24

Čtěte také:
Dlouhodobé náhledy na GBP a USD
Intermarket analýza:Zajímavé příležitosti ke zobchodování
Jimmyho týdenní Forex výhled 21.8.-25.8.2017

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Dolar drží silnější pozici. Na koruně klid