Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Další hlas z ČNB naznačil růst sazeb. Bude to již v září?

FX NEWS

Koruna během včerejšího dne nezaznamenala výraznější výkyvy a obchodování zakončila na 26,10 EURCZK. Na této úrovni je kurz i dnes ráno. Odpoledne vyšel rozhovor člena bankovní rady České národní banky Vojtěcha Bendy pro agenturu Reuters. Bankéř naznačil, že by ČNB mohla zvýšit úrokové sazby na jednom z následujících zasedání, tedy koncem září nebo listopadu.

Benda uvedl, že si dovede představit, že bude hlasovat pro zvýšení úrokových sazeb. Jako hlavní motiv vidí růst mezd, který se promítá do inflace. Centrální bankéř také prohlásil, že zvýšení investic by mělo v budoucnu vést k růstu produktivity v následujících čtvrtletích.

Současný vývoj také podle Bendy poukazuje na to, že centrální banka má stále prostor pro další zpřísnění měnové politiky v nadcházejících čtvrtletích, dokonce i v následujících měsících. Další členové bankovní rady ČNB již dříve také naznačili, že je potřeba opět zvýšit úrokové sazby. Bankovní rada bude jednat o měnové politice ve středu 27. září.

Situace na dolaru byla včera v režii dobrých dat a uklidněné situaci kolem hurikánů. Dolar zaznamenal výrazné posílení a dostal se zpět k hranici 22 USDCZK a vůči euru na 1,188 EURUSD. Nyní je kurz na 21,97 USDCZK a 1,188 EURUSD.

Americký prezident Donald Trump slibuje regionům postiženým hurikány rychlou obnovu. Ve Spojených státech byl zveřejněn index výrobních cen, který v srpnu meziměsíčně rostl o 0,2 procenta, čekalo se zvýšení o 0,3 procenta.

Dnes očekáváme další zpevňování dolaru v rozmezí od 21,95 – 22,15 USDCZK. Euro by mělo oslabit a držet se v pásmu od 1,1830 – 1,1878 EURUSD. Koruna by se měla vůči euro držet v pásmu 26,08 – 26,13 EURCZK.

Autor: Radek Pavlíček
Zdroj: Roklen24

Čtěte také:
Intermarket analýza: Euro má našlápnuto k downtrendu
JPY ignoruje Severní Koreu
4 kvality úspěšných obchodníků

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Další hlas z ČNB naznačil růst sazeb. Bude to již v září?