Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

Analytické fórum 2021 se blíží!

Informujeme, Očima brokerů

Již ve středu 26. 5. od 17:30 začíná živé vysílání online diskuze předních tuzemských analytiků a investorů. Cílem celé akce je poskytnout veřejnosti kompletní přehled o trzích a ekonomických poměrech nejen u nás, ale také ve světě.

Je zřejmé, že se postupně vracíme do normálu - ekonomiky se otevírají a většina významných firem vstoupila do roku 2021 silnými výsledky hned v prvním kvartálu. Na druhé straně stále převládá obava z pandemického vývoje (např. v Indii), sílí geopolitické tlaky (např. v rámci Izraelsko-palestinského konfliktu) a hrozeb bychom jistě našli více.

Situace tedy rozhodně není křišťálově čistá a už vůbec ne růžová. Více než kdy jindy je potřeba mít ty správné informace, které vám zajistí náskok před ostatními. Právě proto na fóru vystoupí 6 řečníků, kteří jsou dlouholetými experty ve svých oborech, aby se v moderované diskuzi podělili o své názory, zkušenosti a tržní výhledy.

Těšit se můžete např. Na Dominika Stroukala - experta na kryptoměny, které se v poslední době těšily z velmi perspektivního růstu. Dále také na Davida Marka, který působí jako hlavní ekonom Deloitte, nebo Jaroslava Brychtu - hlavního analytika XTB, který je expertem na akcie. Diskuzi bude moderovat Petr Novotný, zakladatel Investičního webu. Kompletní seznam řečníků a další informace o celé události naleznete zde.

A o čem přesně bude řeč? Zaměříme se hned na několik důležitých segmentů:

  1. Makroekonomická témata, která se dotýkají doslova každého z nás (ať už patříte mezi investory či nikoliv). Mezi taková témata patří např. nastavení měnové politiky a její dopad na ekonomiky i finanční trhy, velmi aktuální riziko růstu inflace a s ní související nastavení úrokových sazeb nebo geopolitická rizika s globálním přesahem
  2. Akciová témata, kde se zaměříme na predikce vývoje akciových trhů v USA i Evropě, výhled jednotlivých sektorů a zhodnocení jejich perspektivy, možná globální a sektorová rizika, výhled rostoucích a hodnotových akcií, problematiku diverzifikace atp.
  3. Komodity - jejich očekávaná výkonnost po znovuotevření ekonomik, aktuální a budoucí role zlata v portfoliu. V neposlední řadě si zde položíme důležitou otázku, zda se nacházíme na prahu komoditního supercyklu.
  4. Forex a česká koruna - jakým způsobem aktuálně ovlivňují měnové politiky centrálních bank jednotlivé měny, jaké faktory ovlivňují a budou ovlivňovat USD, jaký vývoj můžeme očekávat na české koruně a mnoho dalších klíčových otázek.
  5. Kryptoměny - aktuální stav kryptoměnového trhu a jeho budoucí výhled, současná a budoucí pozice Bitcoinu, jaká jsou administrativní a regulatorní rizika a mnoho dalšího.

Z výše popsaného je jasné, že Analytické fórum 2021 je vhodné doslova pro každého, kdo se alespoň trochu zajímá o investiční a hlavně ekonomické dění kolem nás. Nezáleží na tom, zda jste hotovým investorem, nebo zatím o investování ani neuvažujete - na fóru zcela jistě zazní celá řada užitečných informací i pro vás. Více informací o Analytickém fóru a možnost přihlášení zdarma najdete zde.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Přečtěte si další články
Analytické fórum 2021 se blíží!