Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

fxHelper - hlavní strana

Proč sledovat jednotlivé měny? Zákonitosti měn Jak využít této služby?

 

 

Vývoj jednotlivých měn ve 7. týdnu (od 10. 2. 2020)

Nejsilnější měnou minulého týdne byla britská libra. Naopak nejslabší byla další měna ze starého kontinentu, euro. Ostatní měny nebyly tak výrazné. Všechny měly víceméně podprůměrnou range. Dolar oslabil po pěti týdnech růstu v řadě, ale jen minimálně. Za zmínku stojí ještě JPY, kde se vytvořil na týdenním grafu již druhý pinbar v řadě.

 

Týdenní vývoj jednotlivých měn

EUR USD GBP NZD AUD JPY CHF CAD

 

Grafy pro analýzu měn


       FX grafy měnových indexů

 

 

Seřazení síly měn a koeficient síly v 7. týdnu (od 10. 2. 2020)

Nejsilnější měnou 7. týdne roku 2020 byla britská libra. Na druhém místě s velkým odstupem (jen se čtvrtinovou silou) australský dolar. Na druhém konci spektra bylo euro, také s výrazným náskokem na druhou nejslabší měnu švýcarský frank.
 

 

 

Síla krátkodobého trendu na konci 7. týdne 2020

Švýcarský frank po dvou týdnech oslabování již není v krátkodobém silném uptrendu. Aktuálně se v silném uptrendu nenechází žádná měna.

 

 

Náhled na jednotlivé měny pro 8. týden roku 2020 (od 17. 2. 2020)

EUR - long
USD - short
GBP - short
NZD - neutral
AUD - neutral
JPY - neutral
CHF - neutral
CAD - neutral

 

Vybrané měnové páry pro 8. týden roku 2020 (od 17. 2. 2020)

Pár číslo 1: EURGBP - longový náhled

Prvním párem pro 8. týden roku 2020 je EURGBP. Můj náhled na něj je proto longový. Vede mě k tomu několik důvodů. Prvním důvodem je to, že se jedná o kombinaci nejsilnější měny (GBP) a nejslabší měny (EUR) minulého týdne. Britská libra je stále v brzkém období po Brexitu a vypadá zatím trochu nerozhodně. Navíc nad trhem je blízko resistence. Euro v minulém týdnu dosáhlo svých dvou a půl letých minim. Blízko pod trhem se nachází supporty z minulosti, odkud cena výrazně vzrostla. Pár EURGBP klesl až do support oblasti a blíží se také k otestování historických minim.

Na měnovém páru EURGBP tak budu obchodovat pouze supporty, a to buď v uptrendovém pohybu při korekcích níže nebo využiji zajímavé supporty pod trhem při případném pokračování downtrendu. Zajímavé supporty pod trhem jsou dvou a půl leté Low a pivotová úroveň S1. 

Support oblast z minulosti (W1): 0,83263-0,82489

Suport 1
Historické minimum (2,5 roku): 0,82770

Support 2
Pivot S1 (W1): 0,82325

 

Pár číslo 2: EURUSD - longový náhled

Druhým párem pro tento týden je EURUSD. Na tomto měnovém páru mám longový náhled. Americký dolar po výrazném posílení nezaznamenal v minulém týdnu příliš velkou korekci. Blízko nad trhem je navíc výrazná oblast resistence. U této měny tak očekávám výraznější korekci. Měnový pár EURUSD vytvořil v minulém týdnu své více než dvou a půl leté minimum. Navíc oslaboval 6 z posledních 7 týdnů.

Na páru EURUSD tak budu obchodovat pouze supporty. Buď v uptrendovém pohybu při korekcích níže nebo využiji zajímavé supporty pod trhem při případném pokračování downtrendu. Zajímavé supporty pod trhem jsou dvou a půl leté minimum a klastr v podobě kulatého čísla a pivotové S1 úrovně.

Support 1
Historické Low (více než 2,5 roku): 1,08272

Oblast supportu 2
Kulaté číslo: 1,08000
Pivot S1 (W1): 1,07931

  

Grafy jednotlivých měn a párů z analýzy

 EUR
 
GBP 
USD
 

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
fxHelper - hlavní strana