Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Zákonitosti měn

Zpět na hlavní stránku >>>

 

Nejsilnější měna vs. nejslabší měna

Pokud z daného období vyberete nejsilnější a nejslabší měnu, s vysokou pravděpodobností v tom dalším období nebude daný měnový pár tak silně volatilní a bude spíše korigovat předchozí pohyb.

Supporty a Resistence

Supporty a resistence fungují dobře i v případě jednotlivých měn. Lehce tak naleznete dvě měny, kdy jedna bude u resistence a druhá u supportu. Pravděpodobnost pak bude hrát ve váš prospěch. Pokud měnu nezastaví cenová úroveň, může pomoci druhá měna a její support nebo resistence.

Svíčky a svíčkové formace

Stejně jako u supportů a resistencí, tak i svíčkové formace vám ukáží, co lze na trhu očekávat. Krásným příkladem pak jsou pinbary. Ne každý pinbar na grafu měnového páru je vytvořený pinbary každé z jeho měn. Krásný příklad tří pinbaru je popsaný zde.

Také dlouhé knoty jednotlivých svíček měn mohou naznačit další směřování měny. 

Krátkodobé trendy

Krátkodobé rychlé a výrazné trendy bývají alespoň částečně korigovány. Čím silnější trend, tím větší pravděpodobnost obratu.

Regiony a jejich měny

Zajímavé je také sledovat měny ze stejných regionů. Krásným příkladem jsou velmi korelující měny AUD a NZD. Pokud tyto dvě měny zaznamenají obrácený vývoj, tzn. jedna za období posilovala a druhá oslabovala, dá se pro následující období očekávat sladění pohybu do stejného směru.

Celkový kontext trhu je důležitý!

Nezapomínejte nikdy na celkový kontext trhu. Ten je nesmírně důležitý. Síla Forex Insideru je právě v možnosti vybírat jednotlivé měny a kombinovat je s analýzou konkrétních měnových párů.

Zpět na hlavní stránku >>>

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Zákonitosti měn