Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu
Zavřít

AutorLarry Williams

Larry Williams je pokládaný za jednoho z nejlepších krátkodobých obchodníků na světě.

Žádný jiný obchodník nenapsal více knih o tradingu a investování. Většina jeho knih jsou bestsellery. Vyhrál mnoho tradingových mistrovství a je jediným futures obchodníkem na světě, který opakovaně vydělal milion dolarů obchodováním vlastních peněz na live seminářích.

Larry Williams začal sledovat trhy v roce 1962. Jeho zájem o ně vzbudil pád trhu, když prezident Kennedy nutil snížit ceny oceli. Tento propad začal plnit přední stránky novin po celém světě. Lidé ztratili miliony, ale Larry byl ohromený skutečností, že pokud by byl někdo na trhu v shortu, naopak by ty miliony vydělal.

Larry začal chápat, že by mohl na trhu vydělat třeba i 100 dolarů denně, a to bez ohledu na to, zda trh bude růst nebo klesat. Pro 20-ti letého kluka na vysoké škole znamenalo 100 dolarů hodně piva a pizzy. V roce 1964 absolvoval žurnalistiku na Univerzitě v Oregonu. Odtud pramení jeho vášeň pro psaní.

V roce 1965 začal aktivně obchodovat na trzích a psát různé zpravodaje. Krátce na to začal Larry s průlomovým výzkumem trhu. V roce 1966 vyvinul jeho slavný indikátor Williams% R. Tento indikátor je stále denně vydáván v mnoha významných finančních dokumentech po celém světě.

V období mezi obchodováním, vývojem obchodních nástrojů, vyučováním a psaním se Larrymu podařilo např. absolvovat více než 70 maratonů. Je držitelem vyššího stupně v archeologii a vedl několik expedic. Larryho dlouhý seznam bestsellerů zahrnuje i knihu z roku 1982, s názvem How to Prosper in the Coming Good Years, ve které přesně předpovídá největší hospodářský růst v americké historii.

Je také členem představenstva National Futures Association a držitelem mnoha ocenění včetně Doctor of Futer Award, The Omega Research Lifetime Achievement Award, Significant Sig nebo Trader of the Year.

Larry Williams