Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Znáte nový trik brokerů, jak obrat legálně klienta

Názory

Nastává další problém pro klienty SAXO Bank, ta mění obchodní podmínky a dodatečně až druhý den změní klientům výstupy z trhu a jejich ztráty jsou několika násobně vyšší, nutno dodat, vše podle obchodních podmínek, tím se pseudo banka zaklíná.

Měny v posledních týdnech nevybočují z nastoleného trendu a tak nejsou zajímavé dlouhodobé příležitosti. Neustále sleduji australský dollar, kde mě bude zajímat, jestli centrální banka přistoupí k snížení primární úrokové míry. Rád bych zde navýšil svojí long pozici, měna se pořád více a více propadá „bahnem“ a hledá dno. Osobně vidím, že reálně klesneme až na úroveň 0.7500. Pak se uvidí. Co mě na konci týdne zaujalo, je ropa, čtvrteční pin bar a páteční silné posílení. Uvidím, jak se začne obchodovat na začátku týdne a následně budu zvažovat navýšení již malého longu.

Ale vraťme se k brokerům. S trhem před několika týdny silně zamával švýcarský frank, několik brokerů a profesionálních obchodníků (někteří skončili, jiní vyhlásili osobní bankrot), se dostalo do velkých problémů. Anglický ALPARI, švýcarský FXCM a další méně známí brokeři. K tomu se ještě přidala SAXO Bank, která oznámila, že švýcarský frank jí způsobil ztrátu až 2,63 mld. Kč. Na tom by nebylo nic divného, kdyby se tato „super slušná“ pseudo banka nechtěla hojit na svých klientech.

Vtip je v tom, že velká část klientů spekulovala přesně opačně, než se trh vydal, bohužel stane se, SAXO klientům pozice zavřelo, na trhu nebyla zhruba půl hodiny likvidita, nic divného. Klienti dostali horší výstupní ceny. Až doteď si myslím, že je vše v pořádku. Den skončil, klienti vygumovali účty, bohužel jsou stále nepoučitelní, když věří nagelovaným borečkům v sakách, kteří je tlačí do nesmyslných obchodů a ještě s nesmyslnou velikostí pozice. Nastává další problém pro klienty SAXO Bank, pseudo banka mění obchodní podmínky a dodatečně až druhý den změní klientům výstupy z trhu a jejich ztráty jsou několika násobně vyšší, nutno dodat, vše podle obchodních podmínek, tím se pseudo banka zaklíná. Já se směju, protože něco takového se nechalo čekat. Když jim teče do bot, tak to musí zaplatit klient. Podle mě tento krok je velká lumpárna, slušně řečeno. A přesně se ukázalo jak tento broker je nestabilní a dle mého názoru to není STP a ani ECN broker, proč si to myslím? Je to jednoduché, broker „banka“ hrála na svůj účet, neměl dodavatele likvidity, pozice klientům uzavřel, ale měna mu zůstala a v naději věřil, že se kurz otočí nebo dodavatel likvidity nebyl schopen zobchodovat, či odmítl obchodovat švýcara, nestalo se tak, švýcar nadále oslaboval. Až když SAXO uzavřelo pozice, zjistilo, že je v pr..li. A tak se rozhodlo, že doúčtuje ztrátu svým klientům, opravdu, velice slušné a korektní.

A ještě pro zajímavost dodám, že o SAXO jsem neměl nikdy dobré mínění, už jenom to, když pseudo banka změnila podmínky a klientům, kteří neobchodovali, pravidelně strhávala peníze za vedení účtu, dokud účet nebyl na nule. Bomba borker a ty jejich úžasné spready a swapy, nějak se mně začíná točit hlava a dělat špatně. Neznám žádného slušného brokera, který by se takto choval.

Jaký závěr z toho plyne? Vždy pečlivě vybírejte brokera, posuzujte jeho přístup k vám. Nevěřte nagelovanej frajírkům v nóbl oblecích, kteří na vás mluví tak odborně, že tomu sami občas nerozumí. Téměř nikdo z těch chytrých pánů na trzích neobchoduje. Jsou to jenom nosiči zpráv a doporučení které jim někdo připravil a oni jenom prezentují. Pamatujte, že broker žije z vás a jeho cílem je, aby vydělal. Na vás mu vůbec nezáleží. Věřte především svému rozumu.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Znáte nový trik brokerů, jak obrat legálně klienta