Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Stříbro bude atakovat opět silný support

Názory

V dnešním svém příspěvku se podíváme na zoubek stříbru. Již delší dobu jsem zde aktivní. Vlastním etf akcie sil a dluhopisy společnosti Couer Mining Inc. obchodované na NYSE, které nesou úrokový kupon 7,875% p.a.

Stříbro je již od roku 2011 pod silným prodejním tlakem. Kam se tedy může cena stříbra pohnout v dlouhodobém období? Osobně zastávám názor, že došlo k silnému cenovému ústřelu, ceny kolem 15 – 16 USD za trojskou unci jsou zajímavé pro budování dlouhodobých pozic. Nicméně je nutné říci, že trh se většinou chovají naprosto iracionálně a přestože máme ruce pádné argumenty, proč do dané, akcie, komodity, měny či dluhopisu investovat, kurz jde proti nám. Stříbro jako zlato je drahý kov, který v dobách nejistoty slouží jako alternativní investice pro uchování hodnoty. Další velkou výhodou stříbra je jeho využitelnost téměř ve všech průmyslových odvětvích na rozdíl od zlata.

Proč investuji do stříbra? Zastávám názor, že stříbro bude v budoucnu hrát ještě větší roli v průmyslu, než nyní, to samozřejmě vyvolá i větší poptávku u investorů, kteří nakupují stříbro investičně. Současné nízké ceny stříbra navíc neumožňují těžařským společnostem investovat otevírání nových dolů, lze tedy říci, že nelze v brzké době celosvětově očekávat výrazné navýšení těžby. Což by mělo vést k převisu poptávky nad nabídkou stříbra na trzích v dlouhodobém období.

Podíváme-li se na graf, vidíme, že cena stříbra již několikrát testovala silný support 15,30 USD, přestože se kurz nyní nachází poblíž trendové čáry, nečekám průraz up, spíše se kloním k otočce směrem k  supportu - 15.30 USD. Pokud tento support padne, lze očekávat pokles k až k 12,00 USD. Zde lze uvažovat o malé long pozici. V dlouhodobém horzinotu predikuji růst ceny stříbra k 22,00 USD a výše, zde si myslím, že se nachází férová hodnota tohoto kovu.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Stříbro bude atakovat opět silný support