Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Příležitosti ke skalpu na Euru

Názory

Na měnovém páru EUR/USD jsme mohli zaznamenat od začátku měsíce pohyby v širší rangi mezi hodnotami 1,1300 a 1,0930.

Během této fáze se vytvořily silné úrovně supportu a resistence, které trh respektoval a jelikož předpokládám, že EUR/USD neudělá zásadnější pohyb do čtvrtečního zasedání ECB, budu na těchto vybraných úrovních hledat po intradenním potvrzení vstupy do krátkodobého obchodu.

Pojďme se na tyto úrovně podívat blíže. Trh mnohokrát zareagoval na hladině 1,0992, kde se mi zdá otevření pozice příliš riskantní. Nicméně v případě, že se euro pohne směrem výše, budu ochotný skalpově otevřít short na resitenci 1,1088, kde se nachází i exponenciální klouzavý průměr s periodou 200, podpořený klouzavým průměrem s periodou 96, od kterých má tento trh tendenci se krátkodobě odrážet. V případě růstu tedy na této hodnotě očekávám krátkou korekci, a pokud se objeví silné momentum, tak doporučuji další shortovou úroveň 1,1138.

V oblasti pod současnou tržní hodnotou vidím příležitosti v zóně mezi 1,0960 a 1,0928. Mezi těmito hodnotami se budou nacházet nákupní objednávky, které dle mého názoru budou tlačit cenu krátkodobě výše. Jestliže začne trh prudce klesat, je tu samozřejmě přirozený support na ceně 1,0900, kde by se měl pár EUR/USD zastavit v dalším pohybu.

Za předpokladu, že se ve středu nestane nic zásadního ohledně řecké situace, nepředpokládám, že by se euro utrhlo do prudšího trendu před čtvrtečním zasedáním ECB. Po tomto zasedání se již na zmíněné supporty a resistence nebudu soustředit.

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Příležitosti ke skalpu na Euru
Reklama