Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Jimmyho týdenní výhled 25.-29.1.2016

Názory

Jak jsem očekával, komoditní měny a JPY v minulém týdnu opět silně korelovaly s akciemi a komoditami. Averze vůči riziku (pokles akcií a komodit) dala prostor k riskování po slovní intervenci Bank of Japan (BOJ) ve středu ráno londýnského času a slovní intervenci ve středu ráno amerického čásu z Bank of Canada (BOC). Viz graf níže.

5 věcí, na které se tento týden zaměřit:

DOW - Každý, počínaje bankami na Wall Street přes firmy, až po obyčejného člověka na ulici si po propadu přeje, aby akcie opět začaly stoupat. Růst akcií by v tomto týdnu vřele uvítal snad každý.
OIL - Každý, kdo se pohybuje kolem poklesu ceny ropy má rozjitřené srdce, ale nevěří, že to bylo naposled, co ropa propadla. Trh je short a mohl by být velice snadno "vystrašitelný".
JPY - Japonská centrální banka chce slabší jen a stává se hodně netrpělivou v souvislosti s jeho nedávnou silou. Z tohoto důvodu je v současné chvíli pravděpodobnější oslabení jenu, než jeho posílení.
CAD - canadský dolar bude především následovat ropu. Bank of Canada však varovala, že příliš rychlé oslabní CAD může ulehčit budoucí posílení v závislosti na posílen ropy.
EUR - čtvrteční, překvapivě holubičí tisková konference ECB, staví euro do defenzivy, zvláště v případě, že bude pokračovat scénář "risk on".

Obchodní myšlenky pro tento týden

Vše bude závislé od DOW a ropy. Pokud výrazně neklesnou od páteční hodnot, pak:
Sell JPY
Buy CAD
Sell EUR

Hodně štěstí v tomto týdnu
Jimmy

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Jimmyho týdenní výhled 25.-29.1.2016