Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Investoři v očekávání, co tento týden přinesou makroekonomická data

Názory

Pozornost investorů se opět zaměřila na vyhlašování makroekonomických údajů z USA, které se budou v tomto týdnu zveřejňovat. Náhled FEDu zůstává, i přes snahu Janet Yellenové zdůrazňovat, že zvýšení sazeb proběhne koncem roku, nejistý. Samozřejmě, jak už to tak na trzích bývá, nejdůležitější bude sledovat reakce trhu na makroekonomické zprávy bez ohledu na to, jestli budou zprávy příznivé či nikoliv.

Když se podíváme na situaci v Evropě, k povšimnutí jsou tu volby v Katalánsku. Ty vyhrála relativní většinou koalice pro nezávislost s obsazením 46 % postů v parlamentu. Takový počet hlasů jí zajistí, spojením se stranou CUP (radikální stranou prosazující nezávislost), absolutní většinu 68 postů v parlamentu. Ovšem i přes výsledek voleb v Katalánsku není příliš pravděpodobné, že se odtržení uskuteční. Náklady na nezávislost by byly velice vysoké a vyloučení z Evropské unie by bylo jistě také citelné. Trhy dnes také nevidí riziko nezávislosti Katalánska jako příliš pravděpodobnou variantu. EUR/USD zatím dnes roste.

Z následujícího grafu vidíme, že je zatím nejslabší měnou z hlavních měnových párů libra (na obrázku vpravo nahoře), která se pohybuje pod svým pivot pointem (oranžová čára) kolem ceny 1,5180 a čeká na rozhodný pohyb. Ten by mohl přijít již v úterý, kdy bude mluvit šéf anglické centrální banky Carney, nebo až promluví paní Yellenová ve středu večer SEČ. Minulý týden nastal na libře silný propad, věřím, že jakákoliv jen trochu příznivější zpráva pro dolar pošle libru směrem ke svému týdennímu S1 na hodnotě 1,5025 (zelená čára), kde by se propad mohl zastavit nebo zpomalit. V opačném případě nepředpokládám, že by libra mohla růst výše nad hodnotu týdenního pivot pointu (1.5296 – oranžová linie).

Tento týden budou na trzích zcela jistě dominovat reakce na výsledky vyhlašování. Doufejme, že nám to přinese několik zajímavých příležitostí k obchodům.

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Investoři v očekávání, co tento týden přinesou makroekonomická data
Reklama