Reklama
Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: Bacha na "Japonce"!

Intraday/Swing

Co se stane dnes na trzích, zítra už neplatí. I takto by se dalo vystihnout to, co se odehrává na trhu EUR/USD. Na začátku prosince se mohlo zdát, že znovu všichni čekají paritu, nicméně velevážený pan Draghi a jeho kolegové se rozhodli tato očekávání přinejmenším krátkodobě změnit. Zítra nás čeká FOMC Statetement, které prozradí do jaké míry je FED věrný svým plánům na zvyšování úrokových sazeb. Tato událost samozřejmě přidá potřebné momentum na měnové trhy a očekává se, že i v poslední době jaksi nudný měnový pár EUR/USD nabere na otáčkách.

Další supervýznamnou událostí bude zasedání japonské centrální banky (BOJ), kde trhy očekávají přijetí dalších mimořádných opatření. Již minulý týden jsem upozorňoval na to, že pár USD/JPY bude posilovat. Na má slova samozřejmě došlo, nicméně hodnoty, které jsem očekával, že tento trh dosáhne minulém týdnu si zřejmě nechal až na ten současný. Japonský jen však doporučuji obchodovat maximálně do čtvrteční noci.

Na grafu znázorněném výše můžete vidět důležité levely, které si vedu na své obchodní platformě. Mé nastavení pro tento týden vychází z úrovní rezistence na USD/JPY na hodnotách 119.00; 119.22 a 119.44. Na těchto hodnotách budu otevírat postupně své short pozice v případě, že nepřijde ze strany FOMC zpráva, která by absolutně změnila náhled na trh amerického dolaru.

To samé, ale méně striktní pravidlo aplikuji na trh GBP/USD. Tam je klíčový support na hodnotě 1.3942, kde budu otevírat střednědobější long pozici. Nahoře vidím zajímavou rezistenci mezi hodnotami 1,4514 a 1.4563, kde hodlám při vhodné konstalaci momenta na dolaru otevírat short pozice s targetem na 1,4382.

U všech mých pozic ovšem platí, že nebudu vstupovat za každou cenu. Myslím tím, že pokud uvidím např. po FOMC Statement trhy vedené dolarem, nebudu naskakovat do pozic v neshodě s levely na EUR/USD.

Přeji mnoho zisků konzistentního rázu
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: Bacha na "Japonce"!
Reklama