Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: Očekávám oslabení jenu

Intraday/Swing

Po včerejším propadu na čínské burze se centrální banka Číny rozhodla dnes ráno intervenovat ve prospěch juanu. To by mělo krátkodobě trhy uklidnit. Pokud se podíváme na situaci na jednotlivých měnách, můžeme vypozorovat, že americký dolar střednědobě posiluje, stejně tak jako japonský jen.

Intermarket analýza

Dolarový index se znovu vydal směrem k hodnotě 100 a vypadá to, že bude dále posilovat až k tomuto levelu. Japonský jen relativně silně roste od poloviny prosince, nicméně očekávám, že dojde ke zpomalení na silných úrovních supportu páru USDJPY. Nyní se pohybuje trh USDJPY v pásmu mezi silným supportem na hodnotě 119,23, kulatým číslem 119 a týdenním S3 a hodnotě 118,87. Moje spekulace pro tento týden bude zaměřena právě na oslabování japonského jenu a posilování USD.

 

Myšlenkou tohoto týdne je tedy vstupovat do longových pozic na USDJPY v rangi mezi 118,87 a 119,23 v případě silnějšího momenta v trhu na GBPUSD a EURUSD ve smyslu zhodnocování USD. Svoji celkovou longovou pozici na USDJPY budu držet až k ceně 119,93.

Přeji mnoho úspěšných obchodů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: Očekávám oslabení jenu