Reklama

Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: Noční rej na jenu

Intraday/Swing

Minulý týden jsem upozorňoval na důležitý support na EUR/USD a rezistenci na GBP/USD. Na obou těchto levelech se trh zastavil a tvořil výborné výchozí příležitosti pro pozici otevřenou na USD/JPY, pokud jste ji nedrželi přes víkend. V případě, že jste tak učinili, můžete se po víkendovém dosažení targetu na týdenním pivot pointu radovat ze zisku kolem 70 pipů.

Trhy jsou nyní z velké části tažené reakcemi na systémová rizika spojená s teroristickými útoky v Paříži. Dnes večer bylo publikováno FOMC minutes. Jak jsem předpokládal, výsledky nevyvolaly velké fluktuace na trzích. Pravděpodobnost zvyšování úrokových sazeb v prosinci ze strany Fedu je již nyní docela jasná.

Tento týden již tolik příležitostí nevidím. Co mi připadá zajímavé, je sledovat reakci trhů na dnešní noční tiskovou konferenci japonské centrální banky. Pokud ráno uvidím, že trhy reagovaly na jejich vyhlašování negativně pro japonský jen, budu předpokládat rezistenci pro USD/JPY až na hodnotě 124,09, kde leží týdenní R2. V momentě, kdy trh této rezistence dosáhne, se budu snažit longovat GBP/USD, která již několikrát otestovala svoji rezistenci ležící okolo úrovně 1,5250 a tudíž očekávám, že by mohl přijít breakout.

Další variantou je pozitivní zpráva pro JPY, což by podle mého názoru mělo za následek oscilování USD/JPY mezi 123,20 (týdenním R2) a 122,70 (týdenním pivotem) a tvoření své středové hodnoty okolo úrovně 123. Předpokládám, že úroveň 123 by pak fungovala jako magnet. V takovém případě se budu snažit otevírat longové pozice kolem 122,70 a shorty na hodnotě 123,20.

Přeji spoustu úspěchů v tradingu
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: Noční rej na jenu
Reklama