Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: Máme teď nadhodnocené euro?

Intraday/Swing

Minulý týden jsme se stali svědky několika podstatných makroekonomických událostí. Dovolím si zde vyzdvihnout 2 z nich, které považuji za důležité pro vývoj na trhu EUR/USD. Tou první je samozřejmě výsledek čtvrtečního zasedání ECB, který byl hráči na trhu přijat negativně, i přesto, že v podstatě přišel s dalším kvantitativním uvolňováním, především v podobě refinancování jistin dluhopisů.

Druhou důležitou fundamentální informací, kterou nám přinesl minulý týden ve vztahu k trhu EUR/USD, jsou pozitivní údaje o pracovním trhu v USA, které posílily úvahy o již tak hodně očekávaném zvýšení úrokových sazeb ze strany Fedu příští týden.

Z mého pohledu zareagovali trhy na slova Maria Draghiho neadekvátně a pokud nyní budou v očekávání zvýšení sazeb v USA obezřetné, čekám, že by trh EUR/USD mohl lehce klesat.

Nyní nás čekají důležitá čtvrteční makra na libře a páteční na dolaru. Tou nejpodstatnější událostí je však samozřejmě zasedání Fedu v příštím týdnu.

Tradingové myšlenky pro tento týden:

Dolarový index se nachází na své PA rezistenci z listopadu. Naopak z grafu indexu japonského jenu je zjevná fáze konsolidace.

Pokud se trh USD/JPY dostane do pásma rezistence mezi hodnotami 123,6 a 123,8, budu tam chtít tento trh shortovat s targetem na úrovni 123,00, a to ze dvou hlavních důvodů. Za prvé neočekávám tento týden, že bude dolar zásadněji posilovat a za druhé japonský jen v poslední době zrovna netrenduje, tudíž je pro tento pár přirozenější vrátit se po vystřelení k rezistenci na svou středovou hodnotu než pokračovat v pohybu dále.

Další myšlenkou je otevřít shortovou pozici na euru poté, co GBP/USD dosáhne své rezistence na hodnotě 1,5155. Target pro tuto pozici budu mít na EUR/USD na týdenním pivot pointu na hodnotě 1,0794.

Přeji spoustu úspěšných obchodů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: Máme teď nadhodnocené euro?
Reklama