Reklama
Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: Long GBPUSD nebo short USDJPY?

Intraday/Swing

Můj poslední blogový článek předpokládal prudký breakout rezistence trhu GBP/USD na hodnotě 1,5250. Tento breakout přišel, aniž by se mi vytvořila příležitost k naskočení do pozice. To mě však nemuselo mrzet, jelikož jsem chytl 3 krásné zisky na trhu USD/JPY, které celkem činily zhruba 65 pipů po odečtení nákladů, to mi absenci zisku na libře dostatečně vykompenzovalo.

Myšlenka tohoto týdne je hodně podobná té z toho minulého. Pokud vyklesá EUR/USD až k hodnotě 1,0534, budu se snažit vstoupit do longu na GBP/USD nebo shortu na USD/JPY, podle toho, který z těchto párů se bude nacházet u svého supportu nebo rezistence. Na samotném trhu EUR/USD jsem ochotný otevírat krátkodobé longy mezi úrovněmi 1,0523 a 1,0534, kde očekávám silnou nákupní reakci.

V případě posílení EUR/USD nad úroveň 1,0672 (týdenní pivot point) budu očekávat úzkou range mezi hodnotami 1,0672 a 1,0728 (týdenní R1), přičemž rezistenci 1,07 již nepokládám za příliš silnou. Nicméně mi může poskytnout dobrou středovou hodnotu pro pohyb v této rangi a také pro mě představuje target shortových pozic otevřených na 1,0728 a longových z hodnoty 1,0672.

Přeji spoustu úspěšných obchodů

MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: Long GBPUSD nebo short USDJPY?
Reklama