Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: krátkodobý short na USD/JPY

Intraday/Swing

Minulou středu se vyskytla skvělá příležitost na trhu USD/JPY a pokud jste se řídili mým posledním příspěvkem a po proražení z range vstoupili do nově vzniklého trendu na první korekci, mohli jste si znovu odnést pěkných pár desítek pipů. V případě, že jste long podrželi přes vyhlašování, tento článek nejspíše vidíte po oslavách homerunu dvakrát.

Krátkodobě ze začátku týdne předpokládám, že by dolar mohl lehce oslabovat. Tudíž se nám rýsuje možnost sledovat, zda USD/JPY prorazí cenovou hladinu 123.00 směrem níže. V takovém případě pokud uvidím momentum v trhu v neprospěch USD i na EUR/USD anebo GBP/USD, budu se snažit naskočit do shortu při znovu otestování ceny 123.00 zespoda s targetem buďto na týdenním pivot pointu USD/JPY na hodnotě 122.26 nebo v případě dřívějšího dosažení GBP/USD nebo EUR/USD svých týdenních pivot pointů.


Ve středu a čtvrtek budou střídavě mluvit při různých příležitostech Yellenová a Draghi a jelikož to vypadá tak, že se na trhu EUR/USD pohybujeme na důležité úrovni, Fed stojí před důležitým rozhodnutím o zvýšení úrokových sazeb a ECB se zamýšlí nad dalšími stimuly, dají se od nich čekat bláznivé věci. Osobně budu velmi obezřetný a nebudu se pouštět do větších akcí.

Hodně zdaru
MS

 

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: krátkodobý short na USD/JPY