Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: Kdy začne jen oslabovat?

Intraday/Swing

V poslední době jsme mohli být svědky něčeho, čemu by se mohlo říkat závislost trendu jednotlivých měn na vývoji ropy. Hodně zajímavé teď bude sledovat, zda tlak na deflaci způsobený sníženou cenou ropy bude mít zásadní vliv na měnové politiky jednotlivých centrálních bank. Nicméně věřím, že do doby než přijdou zásahy centrálních bank, budeme mít spoustu příležitostí ke konzistentnímu odvádění peněz z burzy jednoduchým tradingem.

Náhled na tento týden:

Britská libra se evidentně nezadržitelně řítí k hodnotám okolo 1,40, kde vidím její silné supporty v oblasti mezi 1,395 a 1,4010. Hlavní pozornost však budu zaměřovat na trh japonského jenu. USD/JPY po dlouhé době vytvořil určitou oblast akumulace, ze které by v poslední době rostoucí jen měl začít korigovat.

Klíčové supporty tohoto měnového páru se vyskytují na hodnotě 117,29 (týdenní pivot point) a kulatém čísle 117,00. Hlavní myšlenka pro zbytek týdne je otevírat long obchody na páru USD/JPY na již zmíněných supportech s targetem na hodnotě 118,11, kde se nachází týdenní R1 a zároveň je tato úroveň silná z pohledu zobchodovaných objemů obchodů. 

Zvětšete kliknutím

Longový náhled na páru USD/JPY budu udržovat do doby, než libra vyklesá mezi hodnoty supportu 1,3950 a 1,4010, u kterých očekávám otočku a relativní oslabování USD. Naopak pokud dojde na důležité levely z price action, které vidím na USD/JPY na hodnotách 119,00 a 119,22 a GBP/USD se bude přibližovat k hodnotě 1,4000, budu vstupovat do longu na libře na tomto signálu z USD/JPY.

Samozřejmě doporučuji velkou obezřetnost vzhledem ke čtvrtečnímu odpoledni, kdy proběhne tisková konference ECB, která znovu rozdá karty na měnovém trhu pro zbytek týdne.

Přeji mnoho úspěšných obchodů
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: Kdy začne jen oslabovat?