Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: GBPUSD - další kolmý pád nebo bude korekce?

Intraday/Swing

Trh GBP/USD vytvořil nové low za posledních pět let. U libry je vždy těžké úspěšně předpovídat cokoliv, nicméně úrovně kolem kterých se nyní tato měna ve vztahu k dolaru pohybuje, jsou nejen týdenním S1 a S2, ale měly by také působit jako velmi silné historické supporty.  Dlouhodobá síla ve směrovém downtrendu na GBP/USD je dostatečně přesvědčivá na to, abychom věřili v proražení low z dubna 2010. Každopádně předtím, než k tomuto proražení dojde očekávám nádech tohoto trhu k hodnotě kulatého čísla 1,4600, což je také několik málo pipů pod týdenním pivot pointem. Samozřejmě velmi důležitou roli budou hrát tento týden makroekonomická data, která se zveřejní ve čtvrtek ve 13:00 SEČ.

Myšlenkou pro tento týden je tedy krátkodobá spekulace na posílení libry oproti dolaru. Své longové pozice budu chtít otevírat kolem hodnot 1,4405 a 1,4288 při poklesu EUR/USD mezi úrovně supportu 1,0775 a 1,0771 (150 % swingu vytvořeného v tomto týdnu a S1) nebo po případném posílení USD/JPY do oblasti rezistence mezi levely 118,77 a 119,46. Targetem pro pozice na GBP/USD bude úroveň 1,46.

Zcela zásadní však bude obezřetnost a případné využití příležitostí v období čtvrtečního vyhlašování na GBP, která může přinést potřebné momentum na tomto trhu.

Přeji všem úšpěšný týden
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: GBPUSD - další kolmý pád nebo bude korekce?
Reklama