Vítejte v byznysu, kde uspět může každý.
Menu

Inter-market analýza: EUR/USD - parita se odkládá

Intraday/Swing

Nuda na euru minulý týden skončila. Měnový pár EUR/USD vyletěl na 1,5 násobek dvouměsíční range, kolem kterého se i nyní pohybuje. Minulý týden se naskytla jedna velmi zajímavá příležitost, kterou jsem dopředu avizoval. Když se v jeden okamžik libra i jen dostaly na své úrovně rezistence, respektive supportu.

Určitě vás zajímá, co se stane tento týden? Jedna věc je jistá. Téměř každý zůstává v očekávání toho, co řekne ve středu guvernérka FED Janet Yellenová na slyšení před americkým kongresem. Můžeme jen spekulovat, jestli se vyjádří ve smyslu toho, že FED zastaví zvyšování úrokových sazeb nebo naopak. Raději nebudu v této souvislosti předbíhat ani spekulovat. Všichni víme, že to může dopadnout jakkoliv. Další zajímavostí tohoto týdne je, že mnoho asijských trhů bude kvůli probíhání tamějších svátků uzavřeno.

V těchto dnech se velmi těžko odhaduje momentum na jednotlivých trzích. Nicméně tou nejefektivnější a nejlepší cestou, jak se dostat k zajímavému zisku spatřuji tento týden ve zobchodování trhu libry, kde osobně vidím zajímavou příležitost. Pár GBP/USD v uplynulém týdnu projevil určitou odolnost vůči posilování dolaru a zaostal za ostatními měnovými páry. Pro mě však dlouhodobě leží cílová cena na tomto trhu na úrovni 1,3942. Jestliže makroekonomické okolnosti (viz paní Yellen) poženou USD vzhůru, budu se snažit libru shortovat. Dobrým vstupním bodem je pak moment, kdy se EUR/USD odrazí od své rezistence na 1,1318 anebo USDJPY od svého supportu na hodnotě 114,95.

Přeji mnoho úspěchů v tomto týdnu
MS

Ohodnoťte článek
Sdílejte článek
Inter-market analýza: EUR/USD - parita se odkládá
Reklama